Цікаво знати

Як вирішуються проблеми бездоріжжя на Сокальщині?

Те, що дороги на Сокальщині нині у вкрай незадовільному стані, ні для кого не секрет. Деякими дорогами неможливо ні проїхати, ні пройти  через суцільні калабані. Хоча щороку виділяються кошти на ремонт доріг, але ям від того не меншає. Які нині дороги в населених пунктах Сокальщини? Це я вирішила з'ясувати у сільських голів.

Надія БІЛИК,Волицький сільський голова:

– У селах нашої сільської ради ситуація з дорогами, порівняно з іншими, досить добра, бо мешканці сіл практично щороку здають кошти на їх ремонт. Депутати постійно звертають увагу на стан доріг, на кожній сесії Волицької сільської ради в «різному» обговорюємо це питання. Бачимо, що держава належним чином не ремонтує доріг, тому розуміємо, що надіятись можемо тільки на те, що самі зробимо. В 2012 році директор ПАФ «Білий Стік» Олег Іванчина за кошти господарства спільно з керівником ТзОВ «Сотеко» Сергієм Костюком капітально відремонтували дорогу в с. Комарів. А в 2013ому депутати вирішили, що на ремонт доріг кожен власник транспортного засобу, який живе в селах нашої сільської ради, повинен здати 100 грн. За ці кошти і з допомогою ПАФ «Білий Стік» закупили асфальт, і в жовтні минулого року, коли була тепла, суха погода, полатали ями на дорозі від ОЛК «Ровесник», між селами Волиця і Комарів, а також частково у Волиці. Залишилася невідремонтованою дорога при виїзді на Зубків, але плануємо її цьогоріч своїми силами також полатати. Торік за кошти сільської ради робили капітальний ремонт вулиці Січових стрільців у Волиці, грошей цих було недостатньо, тому до ремонту долучилися жителі села. Кожен власник житлового будинку здав по 1000 грн. і також допоміг ПАФ «Білий Стік». Ця вулиця ніколи не була асфальтованою, там грунтова дорога, а нині, завдяки спільним зусиллям, люди біля своїх домівок мають асфальт. Бічні дороги ремонтуємо також, нам в цьому допомагає ТзОВ «Сотеко», надають
шлак і ним підсипаємо вулиці.

Про дороги лише говорять, а не ремонтують, тому в наших селах мусимо їх підтримувати в належному стані, латати ями, аби не допустити знищення.

Галина ПАГУЛА, Ванівський сільський голова:

– Дорога від Белза до Низів та Ванова нині в катастрофічному стані. Якщо ще кілька років тому на ній були поодинокі ями, то нині їх дуже багато. Ці дороги має обслуговувати Сокальський райавтодор, але за останні кілька літ їх ніхто не ремонтував, тому з кожним роком ситуація погіршується. На наші неодноразові звернення отримуємо відписки, що немає коштів.

Центральні дороги у Ванові та Низах теж перебувають на балансі Райавтодору, кілька років тому люди здавали гроші і своїми силами їх підсипали, але тепер і сліду не залишилося від ремонту, треба знову починати все спочатку.

Трохи краща ситуація з комунальними дорогами, які перебувають на балансі Ванівської сільської ради. За кошти субвенції з обласного бюджету щороку ремонтуємо одну з них. У 2013ому зробили поточний ремонт вулиць Підлужної у Ванові, Прикордонників – у Низах. Цього року плануємо ремонтувати вул. Зелену у Ванові, якщо будуть на це виділені кошти.

Григорій СТУДІНСЬКИЙ, Стенятинський сільський голова:

– Про наші дороги уже писано-переписано, а віз і нині там. На кожній сесії сільської ради говоримо про цю проблему. Центральна дорога у катастрофічному стані, скоморохівські батьки бояться за життя своїх дітей, які їдуть «Школяриком» до Стенятинської школи, небезпечними є й інші пасажирські перевезення. На дорозі загального користування місцевого значення С141606 «Скоморохи – Роятин» (власник – управління автомобільних доріг у Львівській області) яма на ямі, неможливо ні пройти, ні проїхати. Влітку люди їздили польовою дорогою, щоб не нищити машин, а взимку доводиться їхати по тротуарах в межах Скоморох, бо обминути глибокі ями ніяк не вдається. В 2012 році на ремонт дороги «Скоморохи-Роятин» виділили 250 тисяч гривень з обласного бюджету, але її ніхто не ремонтував. В 2013 р. обласні депутати знову ж таки «вибили» 215 тисяч гривень на ремонт цієї дороги, але рік пройшов, а вона як була у ямах, так і залишилася. Частину ям на території Скоморохівської сільської ради грубим щебенем засипало приватне підприємство «Західний Буг», але вже каміння повибивалось.
Комунальні дороги, які є на балансі сільскої ради, перебувають у більшменш нормальному стані. Щороку намагаємося відремонтувати одну з вулиць. В 2013 році планували відремонтувати вулицю Зелену, на що було передбачено 170 тисяч гривень, але через проблеми в роботі казначейства роботи не виконані, сподіваємось їх провести у цьому році.

Ольга ДИЛИН.
А  ВІЗ  І  НИНІ  ТАМ…              

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.