Цікаво знати

Як спільно орендувати нерухомість

Спільна оренда житла для багатьох людей є відмінним рішенням, оскільки дозволяє знизити витрати на оплату квартири. До того ж цей варіант воліє вибирати молодь, адже з друзями жити набагато веселіше і цікавіше, ніж поодинці. Однак трапляється й так, що при спільному проживанні виникають спірні ситуації між квартиронаймачами, які іноді доходять до конфліктів. До чого потрібно бути готовим і як їм запобігти?

Підселення до друзів

Знайти співмешканця сьогодні не проблема. Сервіс ЛУН.Соседі дозволяє зробити це, не встаючи з-за комп'ютера – досить переглянути створені інфографіки і вибрати ту людину, яка підходить вам за всіма параметрами.

Якщо ж, навпаки, якраз ви і є майбутнім співорендарів, підсів до когось, дізнайтеся, чи дав власник житла згоду на ваше вселення? Найкраще заручитися письмовим дозволом орендодавця на те, що ви можете проживати в його квартирі.

У договір про оренду житла рекомендується внести ваше ім'я та прізвище, так ви будете мати всі права нарівні з іншими квартиронаймачами. При цьому і відповідальність буде така ж. Оплачуючи свою частку застави, необхідно отримати квитанцію за внесену суму. Також варто поцікавитися сумою і умовами оплати комунальних рахунків.

Особливі правила для проживаючих

У більшості випадків при спільній оренді житла квартиронаймачі створюють певні правила, яких дотримуються при веденні домашнього господарства. Ці правила можуть включати в себе графік прибирання, приготування їжі, придбання продуктів, винесення сміття і т.п. До них зазвичай відноситься і порядок внесення оплати за оренду квартири.

Також варто обумовити, як буде ділитися квартплата. Зазвичай всі квартиранти оплачують рівні частини, але є й такі ситуації, коли хтось платить більше, так як його кімната більш простора. Співорендарів повинні обговорити і питання про збір грошей, наприклад, на покупку продуктів або ж про доцільність окремого живлення для кожного мешканця.

Меблі та побутову техніку зазвичай кожен орендодавець купує окремо для особистого користування. Винятком є ​​холодильник, пральна машинка і т.п. Також варто обговорити і час відвідування гостей, рівень шуму та інші важливі питання.

При виселенні з спільно орендованої квартири до закінчення договору про оренду житла варто заздалегідь попередити своїх співмешканців. Зазвичай якщо ім'я та прізвище співорендарів вказані в документі, він повинен вносити свою частину оплати до закінчення терміну договору або ж до того моменту, поки на його місце не вселиться інший квартирант.

65811023

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.