Цікаво знати

Як рятувати людей у непередбачуваних ситуаціях

23 жовтня в районному Народному домі відбулися спеціалізовані медиковолонтерські навчання з відпрацювання дій у випадках масового ураження людей під час терористичних актів. У залі зібралися волонтери з освітніх, медичних закладів та бюджетних установ району. У заході, організатором якого стало КЗСРРЛО «Сокальська ЦРЛ», взяв участь заступник голови РДА Анатолій Василишин. 

Заступник головного лікаря з медичної частини КЗ Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» Марія Кріль представила присутнім гостей – працівників Львівського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За її словами, такі заходи проводяться в країні на виконання протокольного доручення Адміністрації Президента України. «Ми живемо у непередбачуваний час, коли будьякої миті може щось статись і кожному громадянину потрібно знати, як поводити себе у непередбачуваній ситуації. І такі навчання волонтерів та добровольців допоможуть отримати пересічним громадянам елементарні навики, як надати домедичну допомогу потерпілому до приїзду карети екстреної допомоги», – зазначила вона. І додала, що й для медиків буде корисно подивитися, як фахово й оперативно працюють колеги зі Львова, надаючи практичну медичну допомогу.

 «Нині світ важкий і трапляються надзвичайні події, аварії, катастрофи та непередбачувані екстрені ситуації в побуті. Часто першими їх очевидцями є громадяни, які не мають медичної освіти. Тому важливо навчити людей правильно діяти до приїзду карети швидкої допомоги, не панікувати та грамотно поводитись у стресовій ситуації, навчитись визначати, куди необхідно, насамперед, зателефонувати, чітко та лаконічно сповістити про випадок і надати допомогу хворому або постраждалому. Ці заняття – це спроба навчити людей правильно діяти в екстрених випадках», – сказала завідувач навчальнотренувального центру ЛОЕМД Людмила Гера. І наголосила, що це необхідно знати всім, особливо в школах, супермаркетах, банках, на залізничних вокзалах та автостанціях. Звичайно, за один раз навчити цього складно. Проте, головне в таких випадках не розгубитися: оперативно надати домедичну допомогу потерпілому, зокрема, зробити штучне дихання при травмуванні та ушкодженнях. Однак для цього потрібні елементарні навики.

Львівські медики швидкої допомоги та медицини катастроф та лікарі Сокальської ЦРЛ – анестезіологи – Юліан Макачка, Оксана Покоцька, хірург Віктор Мазуренко, травматолог Орест Музичук навчали присутніх надавати першу невідкладну долікарську допомогу при будьяких травмах, пораненнях, кровотечах. Вони моделювали непередбачувану ситуацію й доступно пояснювали та показували, що потрібно робити. У залі зголошувалися добровольці, які виходили на сцену. Вони розповідали, як би діяли в тій чи іншій ситуації. Їхні дії корегували фахівці. Кожен міг спробувати себе як у ролі медика, так і потерпілого. Працював увесь зал. На запитання волонтерів відповідали завідувач навчальнотренувального центру ЕМД та МК Людмила Гера, головний фельдшер Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлана Нискогуз, завідувач відділу ЛОЦЕМД та МК Анатолій Григоренко, фельдшер ЕМД Євген Коротов.

– Такі навчання є вкрай необхідними, – зазначила заступник головного лікаря з медичної частини КЗ Сокальської районної ради «Сокальська центральна районна лікарня» Марія Кріль, – нині кожен повинен мати хоча б мінімальні знання про першу медичну допомогу. Адже екстрений випадок може трапитись будьде і з будьким, а тим більше є ймовірність стати свідком екстрених подій. Тож потрібно мати навики, як себе поводити, щоб допомогти потерпілим. Бо всі знаємо, що іноді доля секунди може врятувати людське життя.

Під час спеціалізованих медиковолонтерських навчань волонтери ознайомилися та отримали практичні навики з надання домедичної допомоги під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, акцентувалася увага на злагоджених діях волонтерів і фахівців, правильності проведення ними домедичних і медичних маніпуляцій.

Лікаріволонтери Сокальської ЦРЛ спільно з РО Товариства Червоного Хреста можуть провести заняття щодо надання першої медичної допомоги у будьякому колективі, якщо до них звернутися з таким проханням.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

    

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.