Цікаво знати

Як вибрати дитячу піжаму

піжама для дитиниЩоб для дитини сон був міцним і спокійним, потрібно врахувати море нюансів: від вибору дитячого ліжечка, матраци, подушки та іншого білизни до правильної піжами. Від останньої багато в чому залежить зручність і навіть… бажання малюка відправлятися в ліжко. Так які ж характеристики дитячого одягу для сну найбільш важливі?

Піжама для дитини – не просто гігієна…

Про те, що піжама є необхідним елементом особистої гігієни і способом підвищити комфорт під час сну, говорити навряд чи варто. Але у випадку з дітьми необхідно відзначити ще один дуже важливий момент. Завдяки грамотному вибору такої одежинки дитина 2-3 років не тільки спати буде солодко, але для нього і сам ритуал підготовки до сну пройде набагато простіше.  Адже піжама, яка йому не подобається, що давить або трет, вже на підсвідомому рівні викличе відторгнення і негативні емоції, а значить, і вкладання спати буде йти для батьків помітно важче. Тому люблячі мама і тато, як ніхто інший, зацікавлені в тому, щоб дитяча піжама підходила їх дитині ідеально! Але що для цього потрібно врахувати?

Що важливо в дитячій піжамі?

Перед купівлею такого одягу для своєї дитини, оцініть кілька ключових параметрів, список яких включає:

матеріал

Головне правило у випадку піжами – натуральність. Незважаючи на сучасний розвиток синтетики і навіть рекомендації її використання в окремих видах одягу (наприклад, в зимовому комбінезоні), для сну краще підійдуть природні матеріали. А тому вибирайте піжаму з бавовни, сатину, ситцю, льону (хоча для дітей може здатися жорстким), вовни (правда, може викликати алергію у деяких малюків), байки, фланелі. Синтетичними ж можуть бути тільки добавки на зразок акрилу або еластану (в межах до 10-30%), завдяки яким тканина буде менше м'ятися, краще тягнутися і служитиме довше. Якщо ж їх частка вища, то високий ризик, що тканина не буде дихати і стане накопичувати статичну електрику – і те, і інше знизить якість сну дитини.

фасон

Ніж простіше, тим краще – це основне правило в даній ситуації. Класичний крій і мінімум складного декору не будуть заважати головному – комфорту дитини під час сну. А різноманітні мотузки, стрічки, банти, об'ємні аплікації, розлогі рюшки і мережива, кишені і капюшон напевно будуть тиснути і сковувати рухи. Також зверніть увагу на шви. У дитячій піжамі їх зазвичай роблять назовні і з негрубых ниток – тільки так можна гарантувати, що вони не будуть натирати надто ніжну дитячу шкіру при постійному контакті. І ще врахуйте: краще обзавестися кількома комплектами піжами. На тепле літо потрібні короткі шортики і маєчка, а взимку підійдуть штанці і верх з довгим рукавом – універсального набору тут, на жаль, не існує.

розмір

Дитяча піжама не повинна тиснути або сковувати рухи, тому неприпустимо надягати на дитину маленький розмір. Одягати малюка в піжаму «на виріст» теж не варто, надмірно великий одяг для сну дитина банально заплутається. Тому беріть розмір з запасом, але невеликим: у 1-2 пункти, щоб малюку було зручно, вільно спати, і вам не витрачатися кожні півроку на новий комплект у зв'язку з тим, що він вже виріс із старого… до Речі, обов'язково оцініть різні застібки на піжамі. Блискавки холодять і можуть завдати травми при необережному поводженні, гудзики можуть здатися складними для дитячих пальчиків, а кнопки, якщо неякісні, після прання покриються іржею. І ще перевірте гумки на штанях і манжетах – вони не повинні бути тугими.

безпека

Піжама для дітей зобов'язана мати всі необхідні сертифікати якості, що може гарантувати відсутність в ній токсичних матеріалів і барвників, – не забувайте запитувати про таких документах навіть у великих магазинах. Також вам варто оцінити, наскільки легко і просто надівається піжама – щоб дитина могла одягатися сам, без вашої допомоги (і, до речі, передня і задня сторони у неї повинні легко ідентифікуватися, щоб малюк не заплутався – особливо це критично для нічних сорочок для дівчаток). Також перевірте, чи немає на одязі дрібних деталей (бісеру, блискіток, маленьких гудзиків і пришитих емблем), а якщо є, міцно вони зафіксовані. Це допоможе убезпечити дитину на той випадок, якщо він захоче спробувати їх на смак і ненароком проковтне.

дизайн

Це справа смаку, але уникайте занадто яскравих, кричущих забарвлень і малюнків на піжамі. Причин кілька. По-перше, такі візерунки не дадуть дитині заспокоїтися – їм би якраз місце на одязі для спорту… По-друге, такі кольори напевно зажадали сильних барвників, а значить, високий ризик алергічної реакції (або швидкого вицвітання піжами, якщо барвники все-таки не дуже стійкі). Краще, щоб малюнки були у вигляді принтів або аплікацій – вони після декількох прань облазити або відклеюються, ніж засмучують дітей. До речі, не забудьте на фінальній стадії вибору запропонувати дитині 2-3 років вибрати з пари комплектів піжами ту, що подобається більше, – таку повагу до його думки дуже підлестить, і він з більшою ймовірністю полюбить свою піжаму.

І ще не забувайте підбирати піжаму під вік дитини. Так, якщо 2-3-річні карапузи вже цілком готові до повноцінної піжамі, малюка молодший, який ледве ходить і спить виключно в підгузках, правильніше одягнути в суцільний комбінезон або навіть невеликий спальний мішок.

Йому в них набагато комфортніше, ніж у звичайній, «дорослої» одяг для сну!

А яку піжаму віддає перевагу ваша дитина – і чому: що йому в ній особливо сподобалося, а що ні?

Голос Сокальщини на GoogleNews