Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Як вибрати комфортне робоче крісло

Який предмет офісного інтер’єру «з’їдає» майже половину всього бюджету на меблі для нового офісу? Робоче крісло. А ще це відповідний привід для масових маніпуляцій і шаманства: «Ось вам синхро-екстра-супер-механізм, тому 1099 євро – сама підходяща того ціна …»

Йенс Капельман, який очолює продажу Dauphin, одного з найбільших німецьких виробників крісел, дав нам пораду про те, як розібратися в мільйоні крісел і мільярді опцій, як впізнати хороше робоче крісло і головне – як вибрати найбільш гідний варіант за мінімальні гроші.

Алгоритм наступний (всі питання збудовані за значимістю, в порядку убування):

Чи є в кріслі синхромеханізм? Це коли сидіння і спинка синхронно і автоматично повторюють рухи сидячого: вперед, назад, вбік. Таким чином, не втрачаючи дотику хребта зі спинкою крісла, людина перебуває в активному русі, хребет розслаблений, немає зайвої напруги на м’язи. Це головне. Без синхромеханізма крісло – не крісло, а табурет зі спинкою. Такі крісла ви можете придбати в інтернет-магазині Мебель online. В розділі офісні крісла на сайті http://mebel-online.com.ua/ ви зможете найти цікаві пропозиції. Спеціалісти фірми допоможуть вам у виборі.

Чи регулювання опору спинки? У кожної людини різну вагу, тому різні зусилля, які ми докладаємо на спинку крісла, повинні пропорційно компенсуватися її опором. Інакше тендітні маленькі дівчата будуть сидіти як солдатики, не в силах подолати спинку. А великі чоловіки – вічно в розслабленій напівлежить позі, що не дуже добре сприймається начальством. Добре, коли ви знайдете баланс: спинка повинна порівняно легко відхилятися – але не настільки, щоб «відлітати». Регулювання може бути механічною або автоматичною.

Регулювання глибини сидіння. Вона точно повинна бути. За правилами ергономіки, від краю сидіння до внутрішнього згину коліна повинна бути відстань з ширину вашій долоні. Якщо воно менше – ви «сповзає» з крісла. Якщо воно більше – ви потопає в ньому, змушуючи м’язи ніг надмірно напружуватися.

Чи присутній негативний кут нахилу сидіння. І, заодно, спинки, менш 90 градусів – це коли спинка слідом за сидячим як-би опускається до столу. Негативний нахил сидіння потрібен для того, щоб позбутися зайвої тиску на внутрішню частину стегна, через якого пережимається кровотік в цьому місці і м’язи не отримують належного харчування і кисню. Це трапляється, коли ви змушені довго працювати в положенні, нахиленому до столу (пишете ручкою, вдивляєтеся в дані на моніторі). Вимагайте негативний нахил!

А де мої підлокітники? Коли хочеться заощадити, перше від чого позбавляються в кріслі – це від підлокітників. І це помилка. Підлокітники виставляються в один рівень зі стільницею, тому зап’ястя, передпліччя і кисть на клавіатурі (або з ручкою) знаходяться завжди на одному рівні. Рука (у тому числі і плечі) завжди розслаблені. І це прекрасно. Немає підлокітників – і весь робочий день ваші м’язи тільки й роблять, що підтримують руки, змушуючи плечі підніматися все вище і вище, приводячи до сутулості і підвищеному напрузі в області плечового пояса. У підлокітниках важлива можливість регулювання їх висоти і ширини. Всякі 3D та інші механізми – від лукавого.

Чи регулюється висота спинки? Точніше висота поперекової опори. Добре, якщо так. Поперекова опора забезпечує найбільш щільне зіткнення спинки крісла з точкою найбільшого вигину хребта. Погано, коли поперекова опора впирається в сідниці або навпаки, майже в лопатки. Чим щільніше зіткнення – тим більше розслаблена поза сидячого. А ось, власне, висота спинки ергономічної ролі не грає. Це суто символ статусу та важливості сидячого, не більше того.

Все. Програма «мінімум» виконана. Решта опцій – питання суб’єктивних побажань і наявних у розпорядженні бюджетів.

І наостанок кілька коментарів:

– Сітчаста спинка не поступається в ергономіці звичайної спинці, оббитих тканиною. Сітка зручніша в літній час – добре пропускає повітря, вентилюється.

– Підголівник – абсолютно порожнє пристосування. Ніякої ергономічної ролі у нього немає. Підголовник потрібен для того, щоб продемонструвати статус сидячого, підкреслити його високу посаду.

– Пластикова підстава крісла не поступається за своїми характеристиками металевому. Сучасний пластик в кріслах особливий, високоміцний. Спокійно служить 10 і більше років, не особливо схильний яким-небудь серйозних пошкоджень.

– При виборі робочого крісла добре б звернути увагу на тканину, якою воно оббите. Головна характеристика тканини – індекс її стираності, зносостійкості. Він виражений в Мартіндейл. Для офісного крісла цей індекс повинен бути не менше 80 000.

– Варто уточнити тип коліщаток. Вони бувають для твердих підлог (з м’якими повстяними насадками, щоб не пошкодити підлогу) і, навпаки, для м’яких підлог (з пластиковими насадками, щоб краще ковзали на килимовому покритті).

– Нормальна гарантія на робоче крісло – 5 років. Якщо дають менше – привід задуматися.

– Справжнє робоче крісло не буває дешевше 400 євро. Якщо потрібно заощадити: вибирайте подешевше тканину, пластикову основу крісла, механічні, а не автоматичні регулювання, спинка нижче. На механізмах і підлокітниках економити не можна. Тоді розумніше піти в IKEA і купити хороший, симпатичний табурет. Той же результат, до того ж ще й дуже дешево.

Exit mobile version