Цікаво знати

Які чудові українські ріки

До такого висновку дійшли польські та українські веслярі – учасники Міжнародного спливу «Буг-2016»

Два роки по річках нашого терену не відбувався міжнародний сплив на байдарках. Бо на сході держави триває війна. І веслярі з Польщі не приїжджали. Цьогоріч наважилися і не жалкують. З якими щирими захопленнями вони говорили про подорожі на каяках по річках Рата, Солокія і, звичайно, Західний Буг. Але всі в один голос підтвердили, що найнесподіванішою, найцікавішою і найгарнішою для них була річка… Свиня. І жартували, що українських друзів повезуть на польську річку – Кнур. Такі жарти були, коли веслярі вже вийшли на берег. А коли вони були ще в дорозі, то ми поспілкувалися з організатором цього Міжнародного спливу з української сторони Олександром Коркішко: «Два роки у нас не відбувалося спливу, в зв`язку з подіями на cході України, але українські веслярі не сиділи, склавши руки. Ми у Великих Мостах створили спортивно-туристичний комплекс «Під дубом». Тепер на березі річки Рата є можливість заїхати машинами, поставити намети, можна скористатися нашими байдарками, є нормальні умови для активного відпочинку. На відкритті цього комплексу побував керівник Міжнародного спливу Леслав Флага, якому сподобалось у Великих Мостах, і тепер польські веслярі приїхали відразу на цю туристичну базу, і тут оселилися. І плавали по річках Свиня, Рата, Солокія.

4 липня приплили до Сокаля, а потім маршрут учасників Міжнародного спливу проліг Бугом, який тече вже по польській території. Цей вид туризму і відпочинку дуже популярний у Польщі. Навіть Папа Іван Павло II свого часу збирав юнаків та дівчат, і вони плавали каяками по польських річках. Мене дивує позиція молоді зі Сокаля, адже вони теж можуть займатися веслярством, але мають самі проявити ініціативу, зібрати ентузіастів, купити байдарки і плавати по нашому чудовому Бузі. Не треба чекати допомоги влади, міської чи районної, а самими взятися за цю чудову справ, адже це – здоров`я, відпочинок, туризм, тут пізнаєш себе, своїх друзів і неповторні й мальовничі куточки природи».

У Сокалі під звуки бадьорих маршів, які виконував народний духовий оркестр Сокальського районного народного дому (керівник Петро Криштоф) польські і сокальські веслярі зійшли на берег, де запашним короваєм їх зустріли юні сокальчанки, а представники районної влади: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, керівник апарату Сокальської РДА Віра Білець, міський голова Сокаля Вадим Кондратюк вітали учасників Міжнародного спливу.

А керівник або ж як його називали польські друзі – командор Міжнародного спливу «Буг-2016» з польської сторони Лєслав Флага сердечно подякував за таку щиру гостинність сокальчан і ще раз підкреслив, «що на теренах Сокальщини є пречудові ріки».

Це ж засвідчив автор книг про Буг «Каяком по Бугу» Йозеф Тварек, котрий мав можливість плисти на байдарці по Бугу як на українській території, так і польській. У книгах описані маршрути, цікаві місця, є карти, географічна та коротка історична довідки.

Одинадцять веслярів зі Сокаля брали участь у цьогорічному спливі «Буг-2016». Байдарка з синьо-жовтим прапором приплила до берега, а у ній була начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова, котра поділилася враженнями: «Вони чудові, і хоча вітер дув у лице, але нам добре було плисти по течії. Вже вчетверте беру участь у цьому Міжнародному спливі. І не шкодую, таке гарне товариство і настрій прекрасний».

У всіх учасників був гарний настрій, а ще й музики веселили. В`язанку українських та польських народних пісень виконав гурт «Заспів» Сокальського народного дому (керівник Богдан Кійко). Дехто з польських веслярів закружляв у веселому танку. У багатьох польських учасників в Сокалі є добрі знайомі, отож вони мали можливість поспілкуватися між собою. Наступного дня Міжнародний сплив продовжився по Бугу вже на польській території. Щасливого плавання!

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.