Кожна людина, напевно, хоча б раз у житті мріяла відчути себе справжнім художником, доторкнутися до прекрасного та стати частинкою великого мистецтва. «Художником стати може кожен!» – сьогодні цей вислів актуальний як ніколи. Так-так, не дивуйтеся. В наші дні будь-хто може втілити свою мрію в життя та відчути себе Ван Гогом, Пабло Пікассо або Клодом Моне.
Адже за минулих часів, для того, щоб написати свою картину, доводилося кілька років вчитися у художній школі або, як мінімум, закінчити не дешеві курси з малювання. Сьогодні кожен, хто бажає, незалежно від віку, статі та статусу, може всього за декілька днів створити свій власний витвір мистецтва – так само, як справжній майстер, що виставляється в знаменитих галереях.
Це стало можливим завдяки незвичайній методиці малювання по номерах в https://neuron-toys.com/, яка останнім часом набула неабиякої популярності та стала доступна кожному. За допомогою саме цієї методики малювання дуже легко створювати прекрасні картини в різних техніках та жанрах живопису.
Картини-розмальовки за номерами – дивовижний спосіб відволіктися від повсякденних справ та доторкнутися до світу прекрасного. Таке хобі відкриває великий простір для творчості, адже спробував лише раз малювати за номерами, вам захочеться зануритися в цей процес з головою. Для цього вам потрібно придбати набір для творчості та зафарбувати пронумеровану поверхню полотна кольоровими фарбами з номерами, що відповідають одному або кільком номерам на картині.
Що таке картини-розмальовки по номерах?
Картини по номерах належать до категорії товарів «зроби сам». Придуманий більше ніж 50 років тому в США, даний сегмент ринку сьогодні невпинно набирає обертів та продовжує постійно рости й розширюватися. Завдяки сучасним технологіям виробництво розмальовок по номерах широко заявило про себе витіснивши класичний та традиційний елемент ринку – вишивання хрестиком й тим самим принесло на ринок щось нове та оригінальне.
Сучасні виробники картин за номерами пропонують величезний асортимент даної продукції: різного розміру, якості, тематики та комплектації. Живопис по номерах, розмальовки по цифрах, цифровий живопис, розфарбовування за номерами – все це синоніми слова «картини по номерах» та означають той самий процес.
Картина розбивається на певні розділи та колірні сегменти, кожному з яких присвоюються порядкові номери. Потім на полотно майбутнього шедевра наноситься пронумерований контур з сегментами, кожен з яких потрібно зафарбувати відповідним номером фарби. Впоратися з таким завданням зможе практично кожен. А якщо ви володієте мінімальними навичками живопису, такими як плавні колірні переходи, ефект пом’якшення граней – тоді ваша робота буде максимально наближена до оригіналу, наділена яскравою індивідуальністю та унікальними особливостями.
Як розфарбовувати картини по номерах?
В набір для домашнього живопису вже входить все необхідне:
- пронумеровані баночки з акриловими фарбами;
- один або кілька пензликів;
- інструкція з малювання картин по номерах;
- поділене на сектори та позначене цифрами полотно з підрамником.
Можна відразу починати творити! Але для початку варто вибрати бажану основу картини й ознайомитися з основними правилами щодо розфарбовування. Картини бувають на картоні, полотні або на дереві. Полотно може бути наклеєне на картон або натягнуте на підрамник.
На картоні розфарбовувати легше, фарби лягають рівніше, тому новачкам рекомендують починати з нього. Полотно вимагає більше шарів фарби, але готові роботи виходять дуже схожими на картини справжніх художників. Картини на дереві можна порекомендувати тим, хто вже має досвід роботи з картоном або полотном.
Досвідчені малювальники за номерами вважають, що починати варто саме з картин на картоні. Адже цей матеріал дуже дешевий, але при цьому здатний вбирати надлишки фарби, яка наноситься на нього. Ось тільки картон не дає готовим роботам тієї фактури й «справжності», яку дає полотно: трохи шорстке на дотик та вже заґрунтоване.
Техніки малювання картин за номерами
Найчастіше використовуються такі техніки малювання картин за номерами:
- зверху вниз – зручніше за все починати вчитися розмальовувати картини саме за допомогою цієї техніки. Не потрібно чекати, коли висохне якийсь шар, також відсутній ризик стирання або розмазування фарб;
- від світлого до темного – цією технікою теж можна користуватися дебютантам. Спочатку ви замальовуєте всі світлі частини (в разі виникнення помилки буде простіше змінити колір: почекати поки висохне необхідна ділянка й перефарбувати її в зазначений на схемі колір), а потім можна переходити до більш темних;
- від центру до країв – тут передбачається спочатку зафарбовування головного образу картини, а далі перехід до дрібних деталей або фону картини.
До методики розмальовування від більшого до меншого можна вдатися, коли вже є якийсь досвід. Адже ця техніка дозволяє краще відчути смислові акценти, правильно розставити всі нюанси: тіні, відблиски, додати нові відтінки.