Головна / Цікаво знати / Кожна людина має право на безпечну працю

Кожна людина має право на безпечну працю

Головним завданням держави в реалізації конституційного права громадян на працю і надалі залишається створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Важливим економічним та правовим механізмом реалізації цього права є страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Серед пріоритетів діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Сокальському районі є проведення профілактичної роботи, спрямованої на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці.

Кожна людина, яка працює на виробництві, підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими в Сокальському районі є видобуток вугілля, будівництво, сільське господарство, і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг.

Нещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання стається через байдужість до вимог безпеки праці, до свого здоров’я та життя.

Тому необхідно привернути увагу суспільства, працівників до власної безпеки на виробництві. Особливо гостро це відчувається на підприємствах недержавного сектора економіки, малих та щойно створених підприємствах, де відсутні служби охорони праці, не укладаються колективні договори, відсутня підготовка професійних кадрів та немає належного контролю.

Така ситуація відбувається на підприємствах, які не займаються питаннями охорони праці, приймають працівників без укладення трудового чи будьякого договору, виплачують заробітну плату в «конвертах», а за працівників не сплачуються страхові внески.

Як результат, відсутність страхових виплат та незахищеність працівника. Відповідно до вимог Закону «Про охорону праці» саме роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативноправових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Задля зменшення рівня травматизму на виробництві та професійних захворювань страховим експертом відділення виконавчої дирекції Фонду в Сокальському районі проводиться постійна системна робота на підприємствахстрахувальниках. В 2012 році проведено 37 перевірок стану профілактичної роботи та охорони праці на підприємствахстрахувальниках, під час яких виявлено понад 546 порушень законодавства про охорону праці. Перевірки показують, що на підприємствах зменшуються витрати на охорону праці або і взагалі не фінансуються, порушується технологогічна та послаблюється виробнича дисципліна. Підприємства працюють не ритмічно, устаткування спрацьоване. Тому пріоритетом повинна бути повсякденна увага до питань охорони праці, у тому числі посилення відповідальності, як працівника так і роботодавця. Напередодні Всесвітнього дня охорони праці бажаємо міцного здоров’я кожній працюючій людині, нехай Господь береже Вас і Ваші родини.

Олена РУДАК,начальник відділення ВД ФСНВ в Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

6 + 14 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!