Цікаво знати

Кето-дієта: як вона впливає на наше тіло і мозок?

Один з головних дієтичних трендів останніх років — кето-дієта. Дійсно, вона дуже ефективна для спалювання жиру, але як захоплення цим раціоном може відбитися на нашому здоров’ї?

Одна з найпопулярніших дієт, якої ми захоплювалися в минулому році — кето-дієта. Мільйони людей по всьому світу відмовлялися від вуглеводів і переходили на план харчування, що передбачає практично повна відмова від вуглеводів на користь білка і жирів. Лікарі попереджають: цей раціон не так безпечний, як може здатися. І незважаючи на його ефективність у втраті ваги, а також доведену користь для людей з діабет іншого типу, він може бути небезпечний для здоров’я. Вісь що може статися з нашим тілом, якщо ми сядемо на кето-дієту без рекомендації лікаря.

Кето-грип

Вуглеводи — головне джерело енергії для наших клітин. Коли ми різко позбавляємо організм звичного «палива», намагаючись змусити його «працювати на смальці», в перші дні і навіть тижню він може «покарати» нас цілим букетом неприємних відчуттів. Головний біль, перепади настрою, дратівливість, безсоння — це найпоширеніші симптоми «кето-грипу», з якими стикається більшість адептів цієї дієти в першу тиждень. Якщо ви повні рішучості продовжувати новий план харчування, їжте більше солі та продуктів, багатих калієм, а також пийте більше води, щоб відновити електролітний баланс.

М язові спазми

Під час кетозу — стану, при якому організм переходити на жир як на основне джерело енергії — з печінки активно виводиться натрій. Однак недолік натрію і калію часто призводить до мязових спазмів, які можуть бути досить болючими. Щоб впоратися з ними, приймайте калій і збільште кількість солі в раціоні.

Неприємний запах з рота

Так зване «ацетонове дихання» — це ознака кетозу, процесу, при якому організм здобуває енергію, спалюючи жир, що оточує внутрішні органи. Крім неприємного запаху, цей процес супроводжується поява металічного присмаку в роті — з-за того, що організм активніше, ніж зазвичай виробляє ацетон.

Висип на шкірі

Це не такий поширений симптом, як кетозний грип або погане дихання, але іноді на тлі дефіциту вітамінів, з яким стикаються багато адепти кето-дієти, з’єднання є невеликі висипання на шкірі. Вони можуть бути коричневими або світло-рожевими, можуть супроводжуватися свербежем або підвищеною чутливістю шкіри, але в будь-якому випадку це знак того, що вам варто розширити список продуктів, приймати полівітоміни. Якщо висип не проходити, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Зміни в сечі

Після переходу на кето-дієту може змінитися частота сечовипускань (вони стануть частіше), а також колір, запах і консистенція сечі стануть іншими. Пов’язано це з процесом спалювання глікогенів — вуглеводів, які накопичуються в печінці.

Проблеми з роботою кишечника

Запор або діарея — ще один можливий побічний ефект переходу на кето-дієту. Як правило, із-за різкої зміни типу харчування люди починають їсти більше овочів, багатих клітковиною, яка стимулює більш активну роботу кишечника.

Голос Сокальщини на GoogleNews