Головна / Цікаво знати / Кето-дієта: як вона впливає на наше тіло і мозок?

Кето-дієта: як вона впливає на наше тіло і мозок?

Один з головних дієтичних трендів останніх років — кето-дієта. Дійсно, вона дуже ефективна для спалювання жиру, але як захоплення цим раціоном може відбитися на нашому здоров’ї?

Одна з найпопулярніших дієт, якої ми захоплювалися в минулому році — кето-дієта. Мільйони людей по всьому світу відмовлялися від вуглеводів і переходили на план харчування, що передбачає практично повна відмова від вуглеводів на користь білка і жирів. Лікарі попереджають: цей раціон не так безпечний, як може здатися. І незважаючи на його ефективність у втраті ваги, а також доведену користь для людей з діабет іншого типу, він може бути небезпечний для здоров’я. Вісь що може статися з нашим тілом, якщо ми сядемо на кето-дієту без рекомендації лікаря.

Кето-грип

Вуглеводи — головне джерело енергії для наших клітин. Коли ми різко позбавляємо організм звичного «палива», намагаючись змусити його «працювати на смальці», в перші дні і навіть тижню він може «покарати» нас цілим букетом неприємних відчуттів. Головний біль, перепади настрою, дратівливість, безсоння — це найпоширеніші симптоми «кето-грипу», з якими стикається більшість адептів цієї дієти в першу тиждень. Якщо ви повні рішучості продовжувати новий план харчування, їжте більше солі та продуктів, багатих калієм, а також пийте більше води, щоб відновити електролітний баланс.

М язові спазми

Під час кетозу — стану, при якому організм переходити на жир як на основне джерело енергії — з печінки активно виводиться натрій. Однак недолік натрію і калію часто призводить до мязових спазмів, які можуть бути досить болючими. Щоб впоратися з ними, приймайте калій і збільште кількість солі в раціоні.

Неприємний запах з рота

Так зване «ацетонове дихання» — це ознака кетозу, процесу, при якому організм здобуває енергію, спалюючи жир, що оточує внутрішні органи. Крім неприємного запаху, цей процес супроводжується поява металічного присмаку в роті — з-за того, що організм активніше, ніж зазвичай виробляє ацетон.

Висип на шкірі

Це не такий поширений симптом, як кетозний грип або погане дихання, але іноді на тлі дефіциту вітамінів, з яким стикаються багато адепти кето-дієти, з’єднання є невеликі висипання на шкірі. Вони можуть бути коричневими або світло-рожевими, можуть супроводжуватися свербежем або підвищеною чутливістю шкіри, але в будь-якому випадку це знак того, що вам варто розширити список продуктів, приймати полівітоміни. Якщо висип не проходити, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Зміни в сечі

Після переходу на кето-дієту може змінитися частота сечовипускань (вони стануть частіше), а також колір, запах і консистенція сечі стануть іншими. Пов’язано це з процесом спалювання глікогенів — вуглеводів, які накопичуються в печінці.

Проблеми з роботою кишечника

Запор або діарея — ще один можливий побічний ефект переходу на кето-дієту. Як правило, із-за різкої зміни типу харчування люди починають їсти більше овочів, багатих клітковиною, яка стимулює більш активну роботу кишечника.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!