Цікаво знати

Криниці треба дезінфікувати

На Львівщині рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції, згідно з проведеним аналізом, у 2013 році в порівнянні з 2012 роком зріс на 24 відсотки або в 1,3 раза, на вірусний гепатит «А» – в 1,5 раза. На гострі кишкові інфекції в основному хворіють діти. Так, в минулому році питома вага захворілих на гострі кишкові інфекції дітей до 17 років склала більше 70 відсотків від загальної кількості хворих, а на вірусний гепатит «А» – 26,3 відсотка.

У цьому році ситуація із захворюваністю на гострі кишкові інфекції є нестійкою. У січні відмічалось збільшення рівня захворюваності в два рази порівняно з аналогічним місяцем минулого року, який утримується на цьому рівні і зараз.

Водночас на різних територіях та в різні періоди року 15-20 відсотків досліджених проб води з джерел нецентралізованого питного водопостачання не відповідають санітарногігієнічним нормативам, що в певних умовах може призвести до виникнення інфекційних захворювань.
Використання води для пиття є однією з найважливіших потреб людини. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі інфекційних захворювань, в першу чергу – кишкових інфекцій. Крім них, через питну воду можуть передаватися також захворювання на туляремію, лептоспіроз, сибірську виразку та інші.

Погіршення показників якості питної води збудниками кишкових інфекцій та іншими патогенними збудниками відбувається при потраплянні в неї виділень хворих та бактерієносіїв різними шляхами: при просочуванні в воду колодязя господарськопобутових стічних вод, води при пранні білизни, вмісту вбиралень, вигрібних ям тощо, інтенсивні атмосферні опади, ускладнення повеневої ситуації, неправильне розміщення криниць, артсвердловин, каптажів відносно джерела забруднення, що сприяє поширенню збудників кишкових інфекцій та гельмінтозів на великі відстані з водою. Вода в колодязях, крім того, може інфікуватися патогенними збудниками при внесенні їх у воду через відра, якими користуються при заборі води. Збудники інфекційних захворювань можуть виживати у воді протягом тривалого часу, навіть декілька місяців, а в намулі – декілька тижнів.

Першочерговими заходами щодо попередження епідемічних ускладнень серед населення та мінімізації їх можливих наслідків є проведення профілактичного знезараження води криниць у весняноосінній період року.

Для знезараження води джерел нецентралізованого питного водопостачання застосовують, в основному, дезінфікуючий засіб «Жавельклейд» французького виробництва. Після його застосування непотрібно викачувати воду, а тільки дотриматися витримки 8 годин, після чого можна спокійно споживати воду, яка вже очистилась і не має мікроорганізмів.

Раджу жителям району відповідально поставитися до профілактичної дезінфекції води.

Безпечна по біопоказниках та якісна вода буде запорукою здоров’я для дорослих та дітей.

Особливо це стосується жителів Острівської, Межирічанської, Домашівської, Сілецької сільських рад з високим стоянням грунтових вод. Місцеве керівництво може звернутися до нас, і ми безкоштовно проведемо дезінфікаційні роботи.

Тарас ШАВАЛЮК, заввідділом дезінфектології Червоноградського міськрайонного відділу ДІ «Львівський обласний лабораторний центр Держепідслужби України».

Голос Сокальщини на GoogleNews