Цікаво знати

Коли потрібно ставити протипожежні двері?

Насправді, вогнестійкі двері – це не просто примха, в деяких випадках їх установка не просто бажана, а скоріше необхідна. Будь-які протипожежні двері потрібні для того, щоб стримати потік диму і вогонь, щоб вони максимально довго не проникали в приміщення. Вони різняться між собою не тільки за дизайном, але і за певними характеристиками. Куди саме найбільше потрібно ставити протипожежні двері, розглянемо в нашій статті.

З яких матеріалів роблять протипожежні двері

Із самої назви зрозуміло, що для такого типу дверей повинні використовуватися протипожежні матеріали. Для їх виготовлення використовують як самі вогнестійкі матеріали: метал, вермикуліт, гіпс, скло, так і спеціальні просочення для дерева і інших матеріалів, які самі по собі можуть горіти.

Вогнестійкі двері зі скла виглядають більш естетично. Для їх виробництва використовується спеціальне загартоване скло, яке не боїться високих температур.

Також протипожежні двері повинні бути встановлені максимально герметично. Так як саме герметичність перешкоджає проникненню диму і інших продуктів горіння всередину приміщення. Щоб двері при пожежі мінімально нагрівалися, всередині полотна використовується гіпс, так як саме цей матеріал здатний активно поглинати тепло.

Сертифіковані вогнетривкі двері

Так як даний тип дверей володіє функціями, які здатні зберегти людям життя, до їх вибору необхідно підходити дуже усвідомлено. Все вогнестійкі двері повинні бути сертифіковані відповідними інстанціями та мати всю необхідну документацію. Всі протипожежні двері, зроблені в суворій відповідності з ГОСТ, повинні мати спеціальне маркування, а також наклейку з інформацією про час, при якому вони зможуть гарантовано стримувати натиск високої температури і димову атаку.

Для того, щоб визначити час протипожежної стійкості дверей, потрібно вивчити маркування на них, де Е позначає цілісність установки, а I – її теплоізоляційні властивості. Чим вище другий показник, тим довше і сильніше буде захист в разі біди.

Де потрібна хороша протипожежні двері

Вогнестійкі двері – задоволення не зовсім дешеве, тому установка їх повсюдно недоцільна хоча б з економічної точки зору. Насправді це питання регулюється на законодавчому рівні. Є ряд приміщень, де вони повинні бути встановлені відповідно до нормативних актів. До таких типів приміщень відносяться різні місця, де постійно підвищена температура, а також проводяться роботи, пов’язані з високою вибухонебезпечність. Також важливо забезпечити захист місцях, де проникнення диму може спровокувати масові отруєння. Це різні насосні станції, котельні, бойлерні, теплові пункти, електрощитові, вентиляційні відсіки, комунікаційні шахти.

Також протипожежні двері повинні встановлюватися в місцях великого скупчення людей, на сходових клітинах різних установ: лікарень, поліклінік, шкіл, кінотеатрів, театрів, інших лікувальних, освітніх і культурних будівлях. Обов’язкові вогнестійкі двері і в готелях на запасному вході, а також між поверхами.

Якщо говорити про приватний сектор, то котельні, приміщення, де встановлені котли, а також лазні і сауни теж потребують таких дверях. Разова установка стане капіталовкладенням в безпеку, що дуже важливо. Зараз також дуже часто ставлять такі вогнестійкі двері власники малосімейок і квартир в будинках готельного типу.585626636

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.