Головна / Цікаво знати / Комунальні дороги ремонтуватиме ПП “Рома”

Комунальні дороги ремонтуватиме ПП “Рома”

Дороги Сокальщини напіврозбиті, у ямах та вибоїнах, це додає нам незручності, забирає час та псує нерви. Тож не дивно, що саме про них йшла мова на черговій нараді, яка відбулася в районній раді. У ній взяли участь голова районної ради Микола Пасько, його заступник Василь Бойко, керівник апарату РДА Віра Білець керівники управління та відділів РДА, голови ряду місцевих рад району, депутати районної ради, представники громадськості.

Голова районної ради Микола Пасько наголосив, що Служба автомобільних доріг у Львівській області провела тендер і визначила переможця – це ПП «Рома» з м. Жовква – виконавця робіт з поточного ремонту та експлуатації і утримання доріг загального користування місцевого значення Сокальського району. Очільник районної ради уточнив з керівниками місцевого самоврядування суму, виділену з районного та 9 місцевих бюджетів на ремонт доріг загального користування, на загал вона складає 5 мільйонів 520 тисяч грн. 

Головний інженер ПП «Рома» Любомир Боровик розповів про підприємство, матеріально-технічну базу. У них є вся необхідна техніка для роботи, а у травні запрацює асфальтний завод. Підприємство планує створити на Сокальщині бригаду дорожників, яка матиме техніку та матеріали, займатиметься дрібним ремонтом доріг на території району. Він просив голів місцевих рад укласти з ними договори на виконання робіт, назвав перелік документів, які потрібні для цього. Якщо договори будуть укладені, то ПП «Рома» розпочне дрібний поточний ремонт доріг місцевого значення вже у травні. 

Л. Боровик також розповів про перспективу співпраці з місцевими радами та відповів на запитання представників громадських організацій. Ті наголошували, що дороги є вкрай поганому стані, фактично яма на ямі, і не завжди можна обійтися лише латанням ям. Вони цікавились, хто ж контролюватиме за якістю робіт та списанням грошей за виконаний об’єм роботи. На що їм не дали конкретної відповіді, лише пояснили, що існує певний механізм, але він ще належно неопрацьований.

Начальник відділу ЖКГ, цільових програм та інфраструктури РДА Степан Шевчук коротко поінформував про оголошені тендери на дороги: «Сокаль-Стоянів» – це 7,1 км, «Сокаль-Бояничі» – 5,7 км, та через село Забужжя. Відкриття тендерних пропозицій відбудеться 11 травня. Фінансування робіт – 33 мільйони гривень, вартість 1 км дороги становить майже 2 мільйони гривень. У тендер входить ще один об’єкт по Перемишлянах. Крім цього планується додатково виділити з обласного бюджету на дороги Сокальщини 5 мільйонів гривень, зокрема, на дороги «Сокаль-Бояничі» 1 мільйон грн., «Рава-Руська-Гайок» – 2 млн. грн., «Червоноград-Перетоки» – 1 млн. грн., «Шарпанці-Тартаків» – 420 тисяч грн., «Комарів-Переспа» – 400 тисяч гривень, «Угринів-Варяж» – 180 тисяч грн. Ще планується додатковий тендер на поточний та середній ремонти. Тому потрібне співфінансування. 

Виділені кошти значно б покращили стан доріг у районі, але це, наче крапля в морі, адже потребують ремонту відтинки майже в усіх населених пунктах. Представники громадських організацій, які переймаються станом доріг на Сокальщині з емоціями розповідали про наболіле.

Тартаківський сільський голова Степан Орловський зауважив, що Служба автомобільних доріг торік зняла фрезою верхній шар асфальту в с. Тартаків, і так залишила. Дорога стала ще гірша, ніж була. Що ж тепер робити? Адже на виділені кошти з бюджетів можна зробити лише 50 метрів дороги. А потрібен капітальний ремонт двох відтинків лише у Тартакові. Потребують ремонту й багато інших напрямків, які є на території Тартаківської сільської ради. 

Голова районної ради М. Пасько зауважив, що для капітального ремонту 1 км дороги потрібно затратити понад 7 мільйонів гривень, а виділили лише 5 мільйонів на усі комунальні дороги Сокальщини. Виділених коштів є замало. Але вони хоч трохи дозволять відремонтувати найгірші ділянки доріг у населених пунктах. Де є найбільш проблемні відтинки доріг, покаже дефектний акт, який складатиме комісія з представниками Служби автомобільних доріг. 

Головуючий закликав учасників наради до конструктивної ділової розмови, щоб кожен міг почути один одного, і досягти якогось результату. М. Пасько зауважив, що нині йде мова про те, що оголошено переможця тендеру, а не виконано об’єм роботи. І місцеві органи самоврядування мають укладати угоди з ним про співпрацю. Він також наголосив, що громадськість повинна контролювати за виконанням цих робіт.

Начальник фінансового управління РДА Галина Леонова поінформувала про порядок проходження бюджетних коштів на ремонт доріг. 

Голова депутатської фракції ВО «Батьківщина» у районній раді Олег Кожушко висловив свої пропозиції щодо підрядників, субпідрядників та ремонту доріг. Він наголосив, що багато залежить від керівників місцевих рад. Доцільно скласти графік ремонту доріг, щоб техніку і людей не перекидати з одного об’єкта на другий, які територіально віддалені. На це витрачаються час та кошти. Адже сьогодні потрібно раціонально використовувати кожну гривню. Микола Пасько запевнив, що з районного бюджету намагаються максимально залучити гроші на ремонт доріг.

Скоморохівський сільський голова Надія Гібляк з болем розповіла, що уже чотири роки виділяють гроші на ремонт дороги «Червоноград-Перетоки», а її ремонтують всюди, лише не в Перетоках. Коли ж нарешті її відремонтують, бо по ній дістатися туди автобусом дуже важко. На що М. Пасько відповів, що районна рада не розподіляла кошти на ремонт доріг, а обласна. Тож претензії не за адресою. 

Активісти настоювали, що дорога «Сокаль-Червоноград» стала ще гіршою, ніж була. Навіщо було зрізати верх покриття дороги, коли її не планували ремонтувати. Просили розібратися, а не давати лише відписки на звернення. 

Попросив слова Олег Кожушко, який пояснив, що в 2015 році він, як голова райдержадміністрації, звертався в Службу автомобільних доріг у Львівській області із зверненням щодо допомоги у вирішенні питання виділення додаткових коштів у 2015 р. на капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0141607 «Сокаль-Червоноград», оскільки та знаходиться у незадовільному стані. І зачитав присутнім відповідь, яку отримав: «Фінансування даної дороги передбачено «Переліком об’єктів будівництва, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, ремонт яких планується проводити у 2015 році за рахунок коштів обласного бюджету» на суму 7,3 млн. грн.

За результатами процедури відкритих торгів між Службою автомобільних доріг у Львівській області та переможцем торгів – ТзОВ «Автомагістраль-Південь» – укладено договір на надання послуг з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0141607 «Сокаль-Червоноград» її загальна вартість 44,9 млн. грн.».

– Протяжність цієї дороги 9,2 км, – продовжив О. Кожушко. – Торік на дороги у Сокальському районі виділено 9 мільйонів, 1,7 млн. забрали на дорогу «Рава-Руська-Гайок». Залишилося 7,3 мільйона. На ці кошти фірма ТзОВ «Автомагістраль-Південь» зробила 1 кілометр 700 метрів у двох місцях. Нині потрібно ще 37,6 млн. грн., щоб її завершити. Служба автомобільних доріг в Львівській області встановила калькуляцію на дорогу: 1 км коштує 4,8 млн. грн. Чому така калькуляція, не знаю. 

Підсумовуючи нараду голова районної ради Микола Пасько зауважив, що ми всі є водіями та пасажирами, і хочемо, щоб дороги на Сокальщині не були в такому жахливому стані. І повідомив приємну новину, яку дізнався: ремонт дороги «Сокаль-Червоноград» перенесли з травня на квітень. Планують класти новий асфальт.

Любов ПУЗИЧ.

А тим часом…

За повідомленням Львівської обласної ради, постійна депутатська комісія облради узгодила перелік доріг місцевого значення, які ремонтуватимуть у 2016 році. 

163 млн. 798 тисяч гривень у цьому році виділили на ремонт доріг загального користування місцевого значення. Як пояснив голова постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури ЛОР Володимир Саган ці кошти розподілили, враховуючи потреби кожного району області. Перелік автошляхів, які потрібно ремонтувати подала на розгляд комісії обласна державна адміністрація. На засіданні постійної комісії депутати Львівської обласної ради докладно розглянули кожну пропоновану дорогу і погодили кошти, за які і ремонтуватимуть дороги. 

У переліку доріг, які ремонтуватимуть у 2016 році, Сокальському району виділено кошти на автодорогу 0141607 Сокаль – Червоноград (11.000.000 грн.). (Хоча загальна потреба на цю дорогу 37,6 млн. грн. Виходить, що не ремонтуватимуть доріг «Р15», «Сокаль-Бояничі», «Угринів-Хоробрів»… – ред.).

На наступному засіданні комісії, депутати розподілять 100 мільйонів гривень. Кожному району перепаде по 5 мільйонів на ремонт комунальних доріг. Ще 13.700 тисяч гривень залишиться у резервному фонді.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 − ten =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!