Головна / Цікаво знати / Кому на Західній Україні найчастіше дають хабарі?

Кому на Західній Україні найчастіше дають хабарі?

Майже половина опитаних жителів регіону вважає корупцію та хабарі складовою частиною суспільних традицій.

Найбільш корумпованими установами та організаціями жителі західних областей України назвали медичні та освітні заклади і органи місцевої влади. Про це розповіла медіа-хабу “Твоє місто”  директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна. Висновки зроблені на підставі результатів опитування про побутову корупцію, проведеного фондом наприкінці вересня – на початку жовтня цього року.

«Понад половина із тих, хто давав хабарі, робили це в медичних закладах, далі – школи та освітні заклади, і на третьому місці – органи місцевої влади, де хабарі давали 18% опитаних», – розповіла Ірина Бекешкіна.

За її словами, до найбільш корумпованих жителі західних областей також зараховують різні владні інституції – суди, прокуратуру, податкову, митницю і Верховну Раду.

51% опитаних вважає, що самими лиш зусиллями влади корупцію неможливо побороти і для цього потрібно залучати громадські організації. Однак участь в роботі цих громадських організацій готові взяти лише 20%, а 60% – відповіли заперечно.

Ще цікавішим, за словами Ірини Бекешкіної, виявився погляд жителів західних областей на питання про те, чому розповсюджені корупція і хабарництво. 44% опитаних назвали ці явища складовою суспільних традицій. У центрі країни цю думку підтримали 27% респондентів, а на Донбасі – 23%. Водночас саме на Донбасі 68% опитаних вважають, що корупція та хабарництво є ганебними явищами. Так само вважають в центрі та на півдні України, а от в західних областях таку думку підтримали лише 22%.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!