Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Коронакриза в Європейському союзі: наслідки будуть катастрофічними

Пандемія коронавируса внесла негативні корективи не тільки в систему охорони здоров’я. Від епідемії постраждала світова економіка, особливо країн, що розвиваються, які не були готові до масштабів хвороби. Фінансові аналітики заявляють, що пандемія призведе до кризи, наслідки якого будуть позначатися на багатьох наступних поколіннях.

Світові експерти стверджують, що валютні коливання, а також економіку, в цілому, чекають не дуже райдужні перспективи. За попередніми даними всі попередні подібні епідемії зупиняти розвиток світової економіки майже на сорок років.

експертні прогнози

Фінансові аналітики стверджують, що світ починає повільно, але впевнено занурюватися в найгірша криза, який людство не бачило останнє сторіччя. На думку експертів, з усіх, що розвиваються держава найбільше постраждають країни, які входять до Європейського союзу. Економіка ЄС – друга за розміром економіка Землі, при цьому в найбільшому політичному союзі проживає більше 450 мільйонів чоловік.

Аналітики прогнозують, що коронавірусна пандемія обійдеться Європейському союзу на відстані не менше ніж трильйони євро. І найскладніше буде домовитися про цілі їх використання, адже в ЄС входять двадцять сім країн зі своїми потребами, баченнями процедури відновлення європейської економіки.

Луїс де Гіндос, віце-президент центрального банку ЄС, заявив, що світова економіка стрімко входить в рецесію і Європейський союз разом з нею. За попередніми оцінками збитки безпосередньо залежить від того, скільки триватиме карантин. наприклад:

● щомісяця економіка ЄС падає на 2-3%;

● за 1,5 місяці жорстких карантинних обмежень країни-члени Союзу втратять близько п’яти відсотків від загальних показників;

● якщо карантин триватиме більше трьох місяців – збиток складе 10%.

За попередніми даними від представників Європейської комісії, загальний розмір антикризових заходів вже становить більше трьох трильйонів в євровалюті.

думка МВФ

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що світова економіка зіткнеться з такою кризою, наслідки якого не зустрічалися за останні 100 років. Представники організації стверджують, що навіть стрімке відновлення протягом 2021 роки не зможе зупинити зростання фінансового збитку. У МВФ вважають, що світ недорахується приблизно дев’ять трильйонів американських доларів, які будуть «з’їдені» коронавірусів. При цьому єдина країна, яка зможе уникнути негативних наслідків пандемії – Китай (приріст + 1,2%).

Exit mobile version