Котли тривалого горіння, типи установок
Котли тривалого горіння твердопаливні, на відміну від традиційних агрегатів, звільняють власників приватних будівель від необхідності постійно стежити за наявністю паливного матеріалу в топці, забезпечують більш раціональне використання палива. Тривалість горіння залежить від:
- тепловтрат будівлі;
- співвідношення площі і потужності агрегату;
- калорійності палива;
- конструкції пристрою.
- особливості конструкцій
Робота над завданням збільшення тривалості виробництва теплової енергії на одному завантаженні палива, дозволила фахівцям створити нові сучасні пристрої за рахунок:
- застосування технології керованого горіння;
- збільшення обсягу завантажувальної камери;
- використання електронних контролерів.
Котли тривалого горіння можна купити наступних основних типів:
- Моделі з багатоходовим теплообмінником і наявністю форсунок для багаторівневої подачі повітря із застосуванням вентилятора і блоку автоматики. У шахтних приладах, використовують технологію конвекційних каналів, які розміщені позаду топки.
- Моделі, що отримали назву котлів “верхнього горіння”, забезпечують рівномірний прогрів на одній закладці за рахунок пошарового згоряння палива зверху вниз.
Виділена з палива енергія, в агрегатах усіх типів, максимально використовується для обігріву приміщень. Час одного циклу на дровах може досягати 24 години, при наявності вугілля – 48 годин.
Крім дров і вугілля, в якості палива допускається використовувати тирсу, щепу, стружку, брикети з відходів сельхозпереработки, торфу.
Теплообмінник виробники виготовляють з чавуну або сталі. Чавун вважається більш довговічним матеріалом, при цьому сталевий теплообмінник більш стійкий до перепаду температур.
Залежно від моделі, завантаження палива може бути передбачена в ручному або автоматичному режимі.
Ефективність роботи теплогенераторів залежать від умов експлуатації.
На що слід звернути увагу для отримання максимального ККД роботи пристрою:
- максимально скоротити тепловтрати, утеплити приміщення;
- використовувати каталізатор проти відкладення сажі при запалюванні;
- утеплити димохід;
- перевірити кількість секцій радіаторів з прив’язкою до площі приміщень;
- не завантажувати в топку вологе паливо;
- придбати моделі з автоматикою.
Котли тривалого горіння відрізняються високим рівнем безпеки і відносно стабільною температурою теплоносія (коливання в межах 5 градусів). Підключення бойлера непрямого нагріву дозволить створити постійний запас гарячої води без додаткових витрат на енергоресурси.