Від грамотного вибору грунтообробної техніки і можливості її участі грамотно використовувати залежить вся майбутня врожайність фермерського господарства. Обробка допомагає підготувати грунт, підтримувати її здоровий стан і створити найкращі умови для сходів сільгоспкультур. Очевидно, що цей захід незвично трудомістке і ресурсовитратна. Благо, для вирішення завдання давно придумали десятки різних варіантів грунтообробної техніки. Про неї ми сьогодні і поговоримо.
Перш ніж почати, хочемо порекомендувати читачам профільний ресурс для аграріїв, де можна придбати і продати всілякі запчастини для сільгосптехніки. Ресурс “заточений” безпосередньо на власників фермерських підприємств, тому доступна зручна структура меню і пошук деталей по каталожним номеру.
Типи агрегатів для обробітку грунту
Фундаментально сучасні фермери обробляють грунт, грунтуючись на трьох підходах: традиційної, нульовий і мінімальної обробці. Для кожного підходу є свої агрегати, які ще й варіюються своїми габаритами, масою і шириною захвату.
Традиційна обробка збирає для себе найбільшу кількість різноманітних причіпних агрегатів: культиватори, дискові або пружинні борони, плуги, глибокорозпушувачами, катки і так далі. У стандартного підходу безліч переваг, але глибока обробка плугом має свої тяжкі наслідки. При роботі на орендованих землях про це мало хто переживає, але ось свої власні землі хотілося б зберегти в здоровому і родючому стані на постійній основі.
Якщо ви послідовник цього методу, і не плануєте від нього відмовлятися, заглядайте до нашого партнера і підберіть собі недорогий леміш плуга.
Нульова обробка має на увазі найбільш щадний підхід – повна відсутність механічного втручання. Це сучасна і вкрай популярна технологія, яка має на увазі використання альтернативних способів впливу на структуру ґрунту без фактичного втручання знарядь. Основа такого підходу – це мульчування, сівозміну й диференціювання. Для впровадження такого методу потрібна спеціальна дорога техніка, проте в цілому підхід вважається надзвичайно економічним і вдалим для посушливих регіонів.
Мінімальна обробка – це збалансоване рішення між традиційним і “нульовим” підходом. Тобто, фактично грунт обробляється, але більш щадним чином. Наприклад, скорочується кількість проходів техніки по полю завдяки комбінуванню декількох агрегатів або обробки тільки в рядах для посадки насіння.