Головна / Цікаво знати / Де поділися цінності Майдану?

Де поділися цінності Майдану?

Тисячі найкращих синів нашої держави загинули за можливість називатись українцями, а не малоросами. Сотні тисяч сьогодні боронять свою землю від північних зайд. Часом без належного озброєння, обмундирування і техніки, попри іноді бездарні накази вищого командування, але стоять, жертвуючи життям і здоров’ям. Згадую, як ми майже всією Варязькою сільською радою проводжали мобілізованих. Допомагали, хто скільки міг: то харчами, то коштами на купівлю форми і найнеобхіднішого. І ось нещодавно зустрів знайомого хлопця, який повернувся по ротації з зони АТО, зпід Донецька. «Ігорю, – питає він, – скажи, чому в той час, коли гинуть наші побратими за Україну, у нас немає змін ні в країні, ні в районі, тих змін, за які ми стояли на Майдані? Жити стає все гірше, а до влади й далі лізуть прихвосні, які керували за Януковича? Що сталось з тими «провідниками», які били себе в груди за правду, справедливість?» На жаль, не зміг переконати його в протилежному. Бо, якщо по совісті, то має рацію мій товариш.

Ось недавній приклад голосування на останній сесії Сокальської районної ради з питання укладання контракту з головним лікарем КЗСРРЛО «Сокальська центральна лікарня». І де ж тут цінності Майдану, шановні колеги депутати? Згадайте, як два роки тому правдами, а більше неправдами всіх «просили» проголосувати за кандидатуру п. Шведа? Згадаймо, як понад рік тому на площі, де встановлена дошка пам’яті Небесній сотні, В. Смолинець, як керівник Самооборони, називав п. Шведа запроданцем старої влади. Як цей виступ активно підтримували представники Сокальської РО ВО «Свобода». Як представники керівництва КУНу там же виступаючи, урочисто проголошували, що він не гідний бути членом партії і тому вже виключений з їхніх лав! Минув рік кривавих подій збройної боротьби нашого народу за незалежність, і та ж фракція КУНу в районній раді майже в повному складі голосує за призначення цього, як вони стверджували, «негідного» їх однопартійця, всі присутні депутати від «Батьківщини», половина народних обранців «Свободи» і «Народного фронту». І особисто той же керівник Самооборони Василь Смолинець, який ганьбив Р. Шведа на площі. Що ж змінилось за цей час? Чи вже не актуальні ідеали Революції гідності? Чи можливо, їздили на Майдан Незалежності заради фотографій, а зараз вигідно підняти руку, скромно забувши, до чого закликали на площах і з трибун сокальчан? Згадую, як десь на початку літа один депутат, мій знайомий з партії, яка зараз при керівництві райдержадміністрації, сказав, що п. Швед нормальний чоловік, бо він вже «їхній». Оце підхід до справи! Але ж є і депутати, які навіть під тиском не змінюють свого рішення, дотримуються принципів справедливості і правди.

В мене немає особистих причин ні ворогувати, ні симпатизувати п. Шведу як людині. Але керуюсь принципом: якщо претендент бореться за керівну посаду, то треба аналізувати, як він працював на попередньому місці роботи, або в особистому бізнесі. Чи можливо, у нас за два останніх роки медицина в районі піднеслась на вищий рівень? Тому зараз хочу звернутись до тих колег депутатів, які підтримали кандидатуру п. Шведа на посаду головного лікаря: навчіться брати на себе відповідальність за прийняті рішення. Аби потім не казати: «я не хотів голосувати, але мене попросили родичі, знайомі…» Напевно, саме тоді, коли ми всі навчимось відповідати за свої слова і вчинки, то зможемо чесно дивитись землякам в очі. Можливо, саме тоді й Україну збудуємо.

Ігор ПЛЕЧІНЬ, депутат Сокальської районної ради, с. Варяж. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!