Головна / Цікаво знати / Кукурудзяний жук – карантинний шкідник

Кукурудзяний жук – карантинний шкідник

Західний кукурудзяний жук (лат. Diabrotica virqifera Le Conte) – небезпечний шкідник кукурудзи. При її висіванні виробники зустрічаються з проблемами захисту від шкідливих організмів, які завдають великих збитків. Особливу загрозу очікуємо від карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука (лат. назва діабротика). Вперше його виявлено в Закарпатській області.

За даними моніторингу, діабротика за три роки заселила Закарпатську, Львівську, Івано-Франківську області, а в 2008му її виявили на території Тернопільської області. Західний кукурудзяний жук є монофагом: личинки живляться коренями кукурудзи, дорослі жуки – пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи. Жуки масово виходять з грунту наприкінці липняпочатку серпня при цвітінні кукурудзи. Зимує діабротика в стадії яйця. Їх самки відкладають в грунт з підвищеним вмістом глини, чорноземи. Личинки, які відродилися, починають живитися коренями рослин.

Розповсюджується шкідник: в стадії яйця – з грунтом, в стадії дорослого шкідника – при польотах, транспортними засобами, залізничним транспортом, засобами повітряних сполучень.

Система захисту від західного кукурудзяного жука: хімічні засоби – в Україні на даний час зареєстровано лише один препарат «Флагман», який вносять в грунт проти шкідників, личинок на кукурудзі; агротехнічні заходи – сівозміна, яка включає зернові, крім кукурудзи, та проведення посівів стійкими сортами і гібридами, які мають здатність швидко відновлювати коріння.

До стійких сортів гібридів кукурудзи в Україні належать: Опришок ОдМа 310 МВ, Гарант МВ, ОД 360 МВ, Кадр 195 СВ, Дар 347 МВ, Любава 279 МВ, ЗП 1341, 233 СВ, Кросе 387 Мст.  Дніпровський, Хмельницький.

Володимир ШМИГЕЛЬСЬКИЙ, провідний спеціаліст Рава-Руського пункту карантину рослин.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!