Цікаво знати

Придбати енергозберігаючі товари в кредит дешевше, ніж за готівку

Енергозбереження на сьогодні – одна з найважливіших загальнолюдських проблем. А з останнім підвищенням тарифів на газ, електрику та комунальні послуги питання набуло важливого значення. Це змусило кожного з нас замислитись про утеплення квартир і будинків, перейти на котли, які працюють на паливі, альтернативному газу. Та замінити котел на тверде паливо чи придбати інші енергоощадні товари не так дешево. Не кожному це під силу. Одним з варіантів є отримання кредиту на пільгових умовах від АТ «Ощадбанк» на придбання енергозберігаючих товарів згідно з Державною цільовою економічною програмою енергоефективності на 2010-2015 рр. На жаль, мало хто чув та знає про неї. Що це таке і як взяти пільговий кредит, розповіла читачам «Голос з-над Бугу» заступник начальника відділу РББ АТ «Ощадбанк» Надія СНІСАРЧУК.

– Пані Надіє, розкажіть, будь ласка, про пільгову програму.

– Постанова Кабінету Міністрів України №231 від 8 квітня 2015 року, продовжила державну (за участі АТ «Ощадбанк»), соціально направлену програму стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту, залученого на придбання котла альтернативного газовому або енергоефективного обладнання і матеріалів для утеплення будинків. Можна придбати в кредит твердопаливні та електричні котли, радіатори опалення з терморегуляторами, вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами, рекуператори тепла вентиляційного повітря, вузли обліку води, теплові насоси, теплоізоляційні матеріали для стін, горищ, покрівель та фундаментів, сонячні колектори для виробництва теплової енергії та підігріву води. Уряд встановив максимальний поріг кредиту – до 50 тисяч гривень. На котли держава відшкодовує 20 відсотків від суми кредиту, але не більше 5000 грн., а на решту енергозберігаючих товарів – 30 відсотків від суми кредиту, однак не більше 10000 грн.

– Які умови кредиту?

– Кредит надається на строк до 36 місяців. Ставка – 25% річних, обов’язковий початковий внесок – 10% від вартості товару. Мінімальна сума кредиту – 1000 грн., максимальна – 50000 грн. Погашення кредиту – щомісяця рівними частинами, можливе дострокове погашення без додаткових комісій. Разова комісія за надання кредиту – 3% від суми кредиту.

– Чи кожен може скористатися пільговим кредитом? Які потрібні документи на його отримання?

– Так, кожен. Раніше, щоб взяти пільговий кредит треба було мати поручителя. Зараз його не потрібно. Тепер особа має лише принести в банк довідку про отримані доходи за останні 6 місяців, паспорт громадянина України (та ксерокопію), ідентифікаційний номер, право власності на житловий будинок, квитанцію про сплату комунальних платежів, щоб визначити її платоспроможність.

– Енергозберігаючі товари у кредит можна придбати будьде чи у визначених крамницях?

– АТ «Ощадбанк» уклав договори про співпрацю з фізичними особами підприємцями Ю. Мандриком, Ю. Гайдашем, Ю. Вишневським, О. Прокопчуком, М. Олійником, В. Повзуном, В. Мудриком, З. Цюпкою, І. Гуком, Т. Панасом. Крім того, клієнти можуть придбати товар в пунктах реалізації на свій вибір. Видача кредиту іде безготівковим шляхом.

– Чи діють крім програми, відшкодування якої фінансується з державного бюджету, ще інші?

– Так. Упродовж 2006-2015 років діє Програма енергозбереження для населення Львівщини, яка фінансується з обласного бюджету. За цією програмою обласний бюджет відшкодовує позичальникам 15% річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження. На сьогоднішній день 72 позичальники нашого району отримують відшкодування з обласного бюджету.

– Крім фізичних осіб, хто може скористатись пільговим кредитом по енергозбереженню?

– На даний час діє Програма впровадження заходів енергозбереження по кредитуванню ОСББ. Кредит надається під – 25% річних з відшкодуванням 40% суми кредиту.

– Нині люди з пересторогою ставляться до будьяких пропозицій банків, не вірять, що можна придбати товари в кредит від Ощадбанку дешевше, ніж за готівку. Пані Надіє, а що Ви на це скажете?

– Це вигідний кредит і є унікальним шансом для тих, хто думає про заміну вікон, батарей, системи опалення чи теплоізоляцію будинку. Придбати дані товари в кредит дешевше, ніж за готівку (з врахуванням компенсації частини суми кредиту за державною програмою та частини відсоткової ставки за програмою енергозбереження для населення Львівщини). Наведу простий приклад: вартість котла – 34000 гривень. Перший внесок складе 4000 гривень. Сума кредиту 30000 грн. Одноразова комісія банку – 900 грн. Сума відсотків за 3 роки – 9687 грн. Відшкодування кредиту (по державній програмі) – 5000 грн. Відшкодування відсотків (по регіональній програмі) – 7750 грн. Остаточна вартість: 4000 + 30000 + 900+9687-5000-7750=31837 грн. Та найголовніше, що родина має змогу спершу встановити котел, утеплити стіни та зробити інші енергозберігаючі заходи, і уже зекономлені гроші скерувати на погашення кредиту.

– Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла Любов ПУЗИЧ.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.