Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Купуйте свіжі та якісні молокопродукти!

Кожен з нас хоче придбати безпечний якісний товар як на ринку, так і у крамниці. Але часто продавці забувають не тільки про юридичну, але й моральну відповідальність, намагаються продати протермінований або ж неякісний товар, який може спричинити харчове отруєння або гостру кишкову інфекцію.

Аби з вами такого не трапилося, купуючи товари тваринного походження, звертайти увагу, в яких умовах їх реалізовують. Адже ця продукція повинна зберігатися у холодильниках або в морозильних камерах, дотримуватися правил товарного сусідства. Продавець зобов“язаний пред“явити на вимогу покупця всю необхідну про неї інформацію та документи, які підтверджують належну якість та безпеку – якісні посвідчення та сертифікати якості, де вказані дата виготовлення та кінцевий термін придатності. Зазвичай, продавці ігнорують такою вимогою, мотивуючи, що документи у власника вдома або ще десь. Не варто купувати продукцію невідомого виробника, не знаючи, звідки вона і в якому стані потрапила в торговий заклад (в ізотермічному транспортному засобі чи в багажнику легкового автомобіля).

Якщо ж це ринок, то кожен покупець повинен поцікавитися, чи є у реалізатора експертний висновок державної ветеринарносанітарної експертизи на ринку, чи продукція зберігається в холодильнику, чи на сонці, а також чи дотримується продавець правил особистої гігієни. Крім цього, молокопродукти повинні реалізовувати у скляній тарі, а не у поліетиленових пляшках повторного використання, де є сприятливе середовище для патогенних мікроорганізмів.

Селяни, які торгують на ринку молоком, сиром, сметаною, також повинні показати покупцям експертний висновок з лабораторії ветеринарносанітарної експертизи на ринку, який свідчить про придатність молока та молокопродуктів до споживання та ветеринарну довідку про благополуччя території, де записана інформація про дослідження корів на лейкоз, бруцельоз, туберкульоз та приховані форми маститів. Районна лікарня ветеринарної медицини веде чіткий контроль за результатами досліджень тварин та контролює власників, які мають позитивно реагуючих корів аби молоко та сир від них не потрапили на ринок.

З початку року працівники лабораторії ветсанекспертизи на ринку м. Сокаля провели 1278 ветеринарносанітарних експертиз молока, 557 – молокопродуктів, з яких через фальсифікацію молока, механічну забрудненість та захворювання корів на приховані мастити забраковано 43 проби в кількості 432 кг.

Під час планових і позапланових комплексних перевірок з представниками міліції та міської ради, інспектори ветеринарної медицини здійснюють рейди місцями несанкціонованої стихійної торгівлі. Спільними зусиллями стихійну торгівлю в центрі м. Сокаля вдалося ліквідувати. Але ще до сьогодні окремі селяни, зокрема з с. Тартакова, вперто відмовляються йти на ринок і реалізовують молоко та молочну продукцію між будинками із землі або бордюр.

Шановні мешканці району! Будьте уважні, коли вибираєте молочні продукти, адже від цього залежить ваше здоров’я.

Галина ЯСЬКІВ, державний інспектор в Сокальському районі.

Exit mobile version