Цікаво знати

Легалізація робочих місць – підґрунтя для поліпшення добробуту населення

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах» та легалізація трудових відносин. Це не нове соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки нашої країни, на життєвий рівень громадян та їх соціальний захист.

Сокальська районна філія Львівського обласного центру зайнятості нагадує :

– працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе права на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційну відпустку, втрачається трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії;

– роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, ухиляється від сплати податків в усіх проявах, у т. ч. шляхом використання нелегальної найманої праці, підлягає фінансовій, адміністративній та кримінальній відповідальності. Штраф за фактичний допуск  працівника до роботи без оформлення трудового договору складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а це становить 111 690 гривень. Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” з 05.10.2018 року Державна служба України з питань праці, Державна фіскальна служба України, Пенсійний фонд України, Національна поліція України, інші центральні органи виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування, розпочинають проводити тотальні перевірки всіх суб’єктів господарювання України з питань дотримання чинного законодавства про працю.

Шановні роботодавці! Якщо ви бажаєте працювати у правовому полі, звертайтесь до Сокальської районної філії ЛОЦЗ, фахівці якої здійснять для Вас якісний профвідбір персоналу, організують і проведуть професійну підготовку та перепідготовку незайнятих громадян під конкретні вакантні місця, оформлять і організують громадські та інші роботи тимчасового характеру на Вашому підприємстві А якщо Ви створюєте нові робочі місця, тоді ми в подальшому будемо відшкодовувати Вам єдиний соціальний внесок.

Пам’ятайте! Легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення, основним джерелом наповнення бюджету, тому важливо,  щоб кожний працівник був оформлений на законних підставах, а заробітна плата виплачувалася не «в конвертах».

Голос Сокальщини на GoogleNews