Цікаво знати

Пільговий проїзд у 2016 році

Коментар Володимира Огінського, начальника управління соціального захисту населення Сокальської РДА:

– Через те, що Державним бюджетом України на 2016 рік не були передбачені кошти на пільговий проїзд, перевізники по всій Україні перестали безкоштовно перевозити пасажирів пільгових категорій. В той же час мав бути прийнятий нормативний документ про те, що органам місцевого самоврядування надається право передбачати кошти і визначати перелік категорій пільговиків на безкоштовний проїзд у транспорті, однак у Верховній Раді його прийнято не було. А, навпаки, вийшла Постанова, яка не надає органам місцевого самоврядування цього права. Хоча у нашому місцевому бюджеті було передбачено понад 880 тис. грн., за це проголосували депутати районної ради. Але через те, що ця позиція не прийнята Верховною Радою, ми не мали права проводити відшкодування за пільговий проїзд з місцевого бюджету. 

Коштів не було закладено і в Державному бюджеті. Тоді перевізники перестали безкоштовно перевозити пільговиків. Така ситуація з перевезенням людей пільгових категорій склалася не лише у нашому районі, а загалом у державі. Та, незважаючи на це, Сокальська райдержадміністрація проводила наради, вела переговори з перевізниками. І було прийнято компромісне рішення: вони все-таки погодилися безкоштовно перевозити пільговиків. А кілька тижнів тому Верховна Рада таки проголосувала за зміни у Державному бюджеті. Вже виділено кошти на пільгові перевезення громадян, які, за відповідною методикою, будуть розподілені по районах. У нашому районі порозуміння з перевізниками досягнуто. Після розподілу коштів будуть повторно внесені зміни в угоди і відшкодовані витрати перевізникам за перевезення пасажирів пільгових категорій. 

Чинним законодавством обмежень в перевезенні пасажирів пільгових категорій немає, і дії водіїв, які вимагають, щоб у салоні автобуса чи маршрутки було лише два пільговики, є незаконними. 

На момент призупинення перевезень пасажирів пільгових категорій скарг було чимало, нині – це поодинокі звернення, в яких йдеться про "самодіяльність" водіїв. На ці скарги ми оперативно реагуємо. Якщо когось з пасажирів пільгових категорій водій не пускав у транспортний засіб, то просимо фіксувати такі випадки: записувати номер автобуса чи маршрутки, напрямок і час, щоб ми могли ідентифікувати водія і притягнути його до відповідальності. Ці звернення і скарги скеровуємо у транспортну інспекцію, яка має право на штрафні санкції, а якщо надходитимуть постійні скарги на водіїв якогось маршруту, тоді замовник перевезень – Сокальська міська рада, чи Сокальська райдержадміністрація – мають право ініціювати розірвання угод. Сподіваюсь, що до такого в нас не дійде.

Згідно зі ст. 37 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

У разі порушення прав пільговика звертатися за телефонами: 7-20-10 – Сокальська РДА, 7-30-60 – Сокальська міська рада, 7-20-66 – Управління соціального захисту населення Сокальської РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.