Геморой – одне з найпоширеніших захворювань, детально описане ще древніми лікарями. У той же час, завдяки удаваної сором’язливості він здобув славу такого собі “непристойного” недуги, говорити про який якось не прінято.Подобний підхід загрожує ускладненнями, куди небезпечнішими, ніж первинне захворювання. Деякі з них навіть можуть загрожувати життю хворого.
Причини хвороби-порушення харчування, надмірні фізичні навантаження, малорухливий спосіб життя. Лікування геморою в Києві проводиться як терапевтичними методами, так і хірургічним втручанням. Щоб не запустити захворювання, необхідно дотримуватися медичних рекомендацій. Кілька корисних порад від фахівців нашого медцентру допоможуть вам якщо не повністю здолати цю неприємну хворобу, то мінімізувати її симптоми.
Перегляньте свій спосіб життя. Фізичні навантаження ніхто не відміняв, але вони не повинні бути надмірними.
- Дотримуйтесь правил особистої гігієни. Якщо гемороїдальні вузли вже є, потрібно замінити туалетний папір вологими серветками або підмиванням після дефекації.
- Виключіть з раціону гострі і жирні страви, а також алкоголь. Уникайте продуктів, які можуть спровокувати запори. Не можна допускати і діарею, тому велика кількість послаблювальних продуктів в щоденному раціоні (сливи, кисломолочні продукти, буряк) теж небажані.
- Апетитні піджарені страви “з корочкою” – не для страждаючих від геморою. Мінімізуйте вживання подібної їжі. Найкращий варіант для м’ясних виробів – відварні, запечені або тушковані.
- найкращий час для вживання страв з м’яса і риби – вранці. Ці продукти містять багато якісного білка, який дає заряд бадьорості на весь день. Перенести вживання білкової їжі на вечір можна лише в тому випадку, якщо має бути робота в нічну зміну.
- Гарне народний засіб – натуральні ректальні свічки з сирої картоплі, які можна легко виготовити самостійно.
- Прекрасний спосіб, що доповнює медикаментозну терапію, – це сирий часник. Він не перетравлюється, тому, виходячи через задній прохід, він надає на слизову загоює.
- Фанатам шоколаду, міцного чаю або кави доведеться утриматися від цих продуктів, оскільки вони дратують слизову оболонку кишечника і погіршують процес кровопостачання.
- Пийте стільки води, скільки необхідно. Зневоднення є частою причиною утрудненою дефекації.
Дотримуйтесь цих нескладних правил – і призначене лікування буде набагато ефективніше.