Цікаво знати

Лікування хворих – благородна справа

Їдучи в маршрутці почула розмову двох жінок. Одна розповідала іншій, що її чоловік лікувався від алкогольної залежності. Жінка похвалилася, що чоловік після курсу лікування як на світ народився. Крім того, вона зазначила, що там хороший медичний персонал і смачне харчування. Я втрутилася у розмову, і спитала, де ж є такий заклад? Почула, що хворих лікують в нашому районі, в Угнівському наркологічному відділенні.

Вирішила туди завітати.

Переступивши поріг Угнівського хоспісного та наркологічного відділень, мене зустрів завідуючий наркологічним відділенням Богдан Орєхов. Лікар зробив екскурсію по відділеннях, розповів про лікувальний заклад.

Угнівський наркологічний відділ створений для надання наркологічної стаціонарної допомоги населенню і підпорядковується структурним підрозділам Белзької районної лікарні. Також тут надають консультативну допомогу, проводять санітарноосвітню роботу серед населення району. Стаціонар відділення розрахований на 50 ліжок для хворих з психічними і поведінковими розладами внаслідок вживання алкоголю, наркотичних, токсичних речовин, хворих з алкогольними психозами. Працівники відділу здійснюють психотерапевтичні програми щодо повернення наркологічних хворих до праці та здорового способу життя.

У відділі сім палат для хворих, кабінети для фізпроцедур, ординаторська. Усюди чисто, зроблено ремонт. Б. Орєхов розповів, що кошти на проведення ремонту частково виділила районна рада, Сокальська ЦРЛ. Однак грошей не вистачало, тому працівники також допомагали коштами, робили ремонт, побілили палати, коридори, пофарбували двері, підлогу, і тепер відділення чисте і охайне.

Тут працюють завідуючий наркологічним відділенням Богдан Орєхов, завідуючий хоспісним відділенням Анатолій Курпіль та лікарнарколог Сергій Касян. Крім того, є досвідчені медичний лаборант, медсестри, санітарки.

Богдан Орєхов на посаді завідуючого відділенням працює з початку цього року. Перед цим, після закінчення Львівського медичного університету ім. Д. Галицького і проходження інтернатури в Києві, працював у приватній наркологічній клініці. Незважаючи на молодий вік, лікар завдяки своєму професіоналізму встиг завоювати повагу і прихильність хворих та колег по роботі.

Завідуючий наркологічним відділенням каже, що робота йому подобається, адже лікування хворих – це благородна справа. В кожного з пацієнтів є свої психологічні проблеми, які потрібно враховувати під час лікування. Він активно співпрацює з родичами хворих, пояснює, як членам сім’ї правильно себе вести з ними. При потребі проводить реабілітаційні комплекси для хворих на алкоголізм та наркоманію. Богдан Ігорович переживає за кожного з пацієнтів, переймається їх життям, після лікування старається навернути на правильний шлях. Старша медсестра Надія Пукас розповіла, що медичні працівники наркологічного відділу виводять хворих із запійного стану, проводять психологічну реабілітацію, сприяють поверненню до повноцінного життя. В наркологічному відділенні лежать люди, які потрапляють із алкогольною та наркотичною залежністю. Наркомани в основному молоді, бо до старшого віку вони не доживають.

– Боляче дивитись, коли в наркомана починається «ломка», тоді він за отримання дози наркотика готовий віддати все, що у нього є, – з сумом констатує Богдан Орєхов.

Лікування в цьому медичному закладі добровільне, хворих з наркотичною та алкогольною залежністю в основному привозять родичі, хоча бували випадки, що супроводжували навіть працівники міліції. Найбільше хворих поступає з важким перебігом синдрому відміни, з алкогольними отруєннями, компульсивним потягом, схильністю до епідприпадків, з делірієм, з депресивними станами, пов’язаними з розладами психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю та наркотиків. Термін лікування наркологічних хворих визначається клінічним станом цих осіб та відповідним лікуванням, залежить від того, скільки часу людина вживає наркотики чи алкоголь. Бувають пацієнти і з хронічним алкоголізмом. В стаціонарне відділення госпіталізують хворих, яких скеровують лікарінаркологи Жовківського, Яворівського, Радехівського районів, Львова, Червонограда.

Завідувач відділенням Б. Орєхов розповів, що почав впроваджувати новий метод лікування алко та наркозалежних: голкорефлексотерапію.

Хворим по рефлекторних точках ставляться голки, магніти. Ця процедура зменшує «ломку» в наркоманів, потяг до алкоголю в алкозалежних та сприяє полегшенню синдрому похмілля. Зараз також застосовують до хворих специфічне протиалкогольне лікування. Лікар планує зробити ще кабінет психотерапії, де будуть проводити сеанси гіпно та раціональної терапії, відбуватимуться сеанси релаксації хворих.

У відділенні є фізіотерапевтичний кабінет, де проводять процедури електросну, електрофорезу, дарсонвалізації, інгаляції, ультразвуку, УФО та УВЧ. Однак не вистачає лаболаторного обладнання: глюкометра, апарата для біохімічних досліджень. Хворим досвідчена медлаборантка Ольга Козак проводить лаболаторні дослідження. Завдяки цьому пацієнтам не потрібно їздити в Сокальську чи Белзьку лікарні для здачі аналізів.

Хоспісне відділення розраховане на 15 ліжок. Тут є онкохворі, пацієнти після перенесення інсультів, інфарктів міокарда та інших важких недуг. У хоспісному відділенні лежать люди, які самі не можуть себе обслуговувати і потребують медичної допомоги. Щоденно їх оглядає лікар, медсестри ставлять крапельниці, роблять ін’єкції, перев’язки. Пацієнтів відвідують родичі, буває, якщо немає протипоказів, їх на свята і вихідні забирають додому. Є тут тяжко хворі, одинокі, які доживають віку.

Пацієнт наркологічного відділення В’ячеслав Панфілов розповів:

– Умови перебування в Угнівському медичному закладі дуже хороші, тут тепло, чисто, медичні працівники ввічливі, виконують призначення лікаря. Наш лікар Богдан Орєхов – дуже уважний до хворих, кожного розпитає про самопочуття, призначить курс лікування. Крім того, тут нас добре годують.

Кухарі і справді готують дуже смачні страви, в цьому сама переконалася, скуштувавши обід. Б. Орєхов пояснив, що працівники відділення мають коня, яким обробляють 50 соток землі. Садять в основному овочі: картоплю, моркву, цибулю, огірки, квасолю. Завдяки цьому на літній і частково осінній сезони лікарняний заклад забезпечений продуктами для харчування. Завідувач наркологічним відділенням стверджує, що Сокальська ЦРЛ надає достатній запас необхідних медикаментнів.

Лікар-нарколог, головний лікар Белзької районної лікарні Сергій Касян говорить:

– Алкоголізм – важка недуга всієї нації. Багато людей помирають в молодому віці через нього або його наслідкові явища. Пияцтво сприяє поширенню туберкульозу, серцевосудинних хвороб. Діти від батьківалкоголіків народжуються із вродженими вадами серцевосудинної та центральної нервової систем. Тому потрібно владі, громадськості, церкві звертати більше уваги на людей, які вживають алкогольні напої і вчасно їх скеровувати на лікування. Бо якщо хворі поступають із запущеною формою алкоголізму, то у них проявляється алкогольна деградація. Чим швидше людина звернеться по допомогу, тим легше буде її вилікувати. Враховуючи актуальність цієї проблеми, думаю, що потрібно на районному рівні розробити програму допомоги алко та наркозалежним.

Сергій Касян розповів, що в 2009-2010 роках районна рада та райдержадміністрація виділили на Угнівське відділення 200 тисяч гривень.

Завдяки цим коштам вдалося побудувати котельню та поміняти усі вікна наркологічного та хоспісного відділень на металопластикові. Зараз у відділенні протікає покрівля, тому Сергій Касян, як депутат районної ради, звертатиметься в районну раду, райдержадміністрацію, аби виділили кошти на перекриття даху.

Богдан Орєхов хоче в майбутньому відновити статус міжрайонного відділення, ввести посадовий оклад психолога, який надаватиме психологічнореабілітаційну допомогу. А ще планує в майбутньому розширити спектр послуг і ввести лікування від куріння, емоційної залежності, посталкогольних депресій. Він також старається зробити на поверсі дві роздільні душові кабінки для зручності хворих. Зараз працюють дві у підвальному приміщенні, а хворим інколи важко спускатися, щоб прийняти душ. Також лікар каже, що докладатиме зусилля, аби відкрити палати підвищеного комфорту.

Як бачимо, у Б. Орєхова чимало планів та задумів, аби покращити умови перебування хворих у відділеннях, треба лише шукати кошти для їх втілення. У цьому лікувальному закладі панують повага та взаємопідтримка між лікарями, медсестрами та хворими. А все завдяки молодечому запалу та наполегливості завідуючого наркологічним відділенням Белзької районної лікарні Богдана Орєхова, який зумів знайти ключик до сердець хворих і згуртувати навколо себе досвідчених медпрацівників.

Ольга РОМАНЮК.

А здесь вы можете заказать профессиональные инструменты для маникюра в Харькове.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.