Цікаво знати

Львівська Національна Опера транслюватиме онлайн твори Мирослава Скорика

У пам’ять про славетного українського композитора Мирослава Скорика Львівська Національна Опера транслюватиме онлайн знакові твори композитора, прем’єри яких відбулися на сцені театру. Це опера «Мойсей», вперше презентована у 2001 році, та балет «Повернення Баттерфляй» 2006 року.   

Впродовж 5-7 червня архівні записи цих творів Мирослава Скорика будуть доступі для перегляду на YouTube-каналі Львівської Національної Опери за посиланням. 

Як інформують у Львівській Національній опері опера «Мойсей» на лібрето Богдана Стельмаха за однойменною поемою Івана Франка була створена на замовлення театру до 100-річчя Львівської опери. Як розповідав Мирослав Скорик, він звернувся до поезії Івана Франка і через особисті причини – про це мріяв батько композитора. Прем’єра опери «Мойсей» відбулася 23 червня 2001 року під орудою самого автора. Кілька прем’єрних вистав опери відбувалися під час перебування у Львові Папи Римського Івана Павла ІІ, і Святіший Отець благословив увесь творчий колектив.

Прем’єра балету «Повернення Баттерфляй» Мирослава Скорика відбулася 18 березня 2006 року. В основі сюжету – історія про те, як Соломія Крушельницька врятувала після фіаско оперу «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні, виконавши головну партію Чіо-Чіо-сан. Та не лише ця історія втілена у балеті мовою танцю. Психологічний контраст втілює історія сестри Соломії – Нусі, яка заради кохання пожертвувала кар’єрою співачки, що для самої Соломії,  відданої мистецтву та оперній сцені, було неприпустимим. Для композитора Мирослава Скорика ця історія безпосередньо стосувалася його родини, адже Соломія та Ганна Крушельницькі були рідними сестрами його бабусі Олени.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.