Цікаво знати

Львів’янин збирає раритетний автомобіль

Колекціонер довоєнних мотоциклів львів`янин Дмитро Степанов у своєму гаражі вже 2 роки збирає раритетне авто – «Ford» 1912 року випуску – повідомляє . Ще 1908 року ця модель, яку придбати міг практично кожний американець, «посадила США» на колеса. Зараз і у Львові з’явився свій Генрі Форд.

«Спочатку це була купа металу. Хлопці зі села подзвонили мені, сказали, що є така фіра, якою вони возили сіно, поки колеса тримали. А коли вони почали гнити, то я вирішив забрати її в гараж», – згадує Дмитро.

Після того, як шматки дійшли до свого власника, їх довелося полірувати,свердлити та обробляти. Оскільки реставрацією давнього транспорту займаються одиниці, то для того, аби скріпити необхідні деталі разом, колекціонер дивився відеоролики в інтернеті, а також прискіпливо вимірював кожну деталь, роблячи креслення та макети.

Спочатку конструктор виготовив колеса, згодом – дерев’яні рами та двигун, однак найбільше часу Дмитро витратив на відновлення радіатора. «У ньому поселилися миші і пошкодили внутрішню частину. Вона прогнила. Тому я запаяв кожну шпарину, витративши на таку роботу шість метрів латунної полоски», – розповів львів’янин.

Кожна складова є автентичною. Деталі колекціонер замовляє в Америці. Про їхню вартість та загальну суму, яку вже витратив на відновлення авто, не називає, однак впевнений: за ті кошти придбав би для себе пристойну іномарку. Однак витрати не лякають його родину та друзів. Наприклад, товариш Дмитра Георгій також присвятив 2 роки старенькому авто «Ford».

«Ми повністю розбирали задню підвіску, нам не вистачало гальмівних колодок, їх ми відновлювали самі, підганяли шматки заліза. Цю роботу треба любити», – зазначив чоловік.

Роботи ще є вдосталь. Доробити залишилося і кузов, і відкидний дах. Для того, аби машина завелася і поїхала, потрібно ще півроку. Продавати раритет Дмитро Степанов не планує, а от взятися за таку ж, тільки новішу модель, готовий.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.