Цікаво знати

Макс Поляков про основні принципи сучасного розвитку інновацій

Ми живемо в світі, де комп’ютери все більше замінюють працю людини, автоматизуючи процеси виробництва і збуту. Масова комп’ютеризація забезпечує прогрес, як економіки, так і суспільства. При цьому розвиток практично всіх сфер діяльності ґрунтується на впровадженні новітніх технологій та ідей. Згідно Максу Полякову, інновації відіграють найважливішу роль в процесі росту капіталу і обсягів прибутку.

Співзасновник Асоціація Ноосфера вивчає сферу прогресу інформаційних технологій в економіці вже протягом багатьох років. За цей час він виділив кілька ефективних способів, покликаних допомогти підприємцям, компаніям і навіть країнам підвищити рівень капіталізації і забезпечити стабільне економічне зростання. Так яким чином можна створити нову Кремнієву Долину?

По-перше, необхідно залучати великі обсяги інвестицій. Кремнієва Долина не змогла б існувати в нестабільній фінансовій ситуації, тому що для її розвитку потрібні значні ресурси. Як каже Макс Поляков в одній зі своїх наукових робіт, підприємцям необхідно вкладати інвестиції в новітні розробки, незважаючи на високі ризики. Однак, де можна знайти постійне джерело нових ідей і знань?

Впровадження інноваційних технологій вимагає подолання певних наукових і філософських проблем. За словами Макса Полякова, для стабільного розвитку компанії необхідне ефективне управління інноваціями. При цьому, впровадження інновацій є завжди ризикованим і в деяких випадках може привести до деяких збитків. Отже, прийняття рішень про впровадження новітніх розробок повинно бути ретельно виваженим.

В цілому, розвиток інновацій – це низка проб і помилок. Однак, на думку співзасновника Асоціація Ноосфера, бізнес може вирішити дані проблеми, успішно з’єднавши науку, методологію і сучасні технології. Наукові праці М. Кондратьєва, Ш. Перес, Й. Шумпетера та П. Сорокіна надихнули Макса Полякова на думку про те, що кластер інновацій є найбільш успішною формою розвитку.

Однак, багато компаній досі покладаються тільки на короткострокові прогнози і використовують виключно найпростіші схеми, такі як «код і налагодження». При цьому, для того, щоб стати конкурентоспроможним, необхідно володіти унікальними перевагами. Слід зауважити, що кластер інновацій працює на основі рішення проблем унікальності, володіючи надзвичайно високим рівнем конкурентоспроможності.

За словами Макса Полякова, розвиток сектора інновацій в США, Великобританії та Україні має величезний потенціал. Наявність великої кількості студентів, дослідників і вчених, які є найбільш значущою частиною інноваційного процесу, дає можливість побудови процвітаючої економіки. Очевидно, що інформаційні технології є основою економічного підйому. Таким чином, настав час відмовитися від евристичних методів і зосередитися на концепції унікальності, здатної створити Кремнієву Долину в будь-якій точці світу.

Голос Сокальщини на GoogleNews