Головна / Цікаво знати / Міняємо тен у водонагрівачі самостійно

Міняємо тен у водонагрівачі самостійно

Привіт, друзі! Заміна Тена у водонагрівачі Термекс, виявляється, не така вже складна задача, і не потрібно шукати майстра для виконання такої роботи, все це можна зробити власними руками. Але про все по порядку. Кілька днів тому в будинку перестав працювати електричний водонагрівач. Просто в один прекрасний день вибило захисний автомат в електромережі, і водонагрівач перестав включатися. Без гарячої води в будинку, особливо взимку, відчуваєш себе не дуже комфортно.

Підозру викликав лівий нагрівальний елемент, т. к. електричний водонагрівач вже кілька днів «сильно шумів» при включенні. Наближалися новорічні свята, і займатися водонагрівачем в цей час не було ні часу, ні бажання. І ось два дні тому довелося впритул зайнятися з'ясуванням проблеми. У цій статті я постараюся розповісти про те, в якій послідовності виконувалась заміна Тена у водонагрівачі Термекс.

злити воду з водонагрівача

Перш за все, потрібно переконатися в тому, що причиною всіх проблем став тен. Для цього довелося перекрити вентиль на трубі, по якій холодна вода надходила до водонагрівача. Потім відкрутити пробку зливного отвору і через неї злити воду з водонагрівача. Щоб прискорити витікання води, був відкритий кран гарячої води на змішувачі.

від'єднати електричний водонагрівач

Закінчивши злив води, від'єднати електричний водонагрівач від водопровідних труб, скрутив з патрубка запобіжний клапан і зняв з патрубків пластикові заглушки.

зняти нижню кришку

Потім зняв нижню кришку. Для цього викрутив два бічних шурупа і…

 

гвинт в центрі кришки під наклейкою.

Від'єднав дроти від лівого Тена на 1300 Вт і, включивши омметр на прозвон, перевірив його стан. Дивимося: показання приладу одиниця. Причина зрозуміла – обрив в Тені. Таким же чином перевірив другий, правий ТЕН на 700 Вт – тут немає обриву. До речі, другий ТЕН в процесі експлуатації водонагрівача майже не включався. Достатній нагрівання води забезпечувався Теном на 1,3 кВт.

зняти термостат

Далі відкрутив гайки і зняв термостат, вийняв два датчика термостата з Тена. Потім відкрутив гайки, утримують притискне кільце. Все, ТЕН можна витягати з бака.

датчики термостата

Ось що представляв собою ТЕН. Відбулося повне його руйнування.

заміна Тена

Залишалося взяти ТЕН і відправитися з ним в магазин. Тен придбав на сайті http://alm-zapchasti.com/. Великий вибыр теныв для багатьох моделей бойлерів

Зі свого досвіду даю декілька порад тим, хто зважиться на заміну Тена своїми руками.

Порада 1. Не варто сподіватися на компетентність продавців у виборі потрібного Тена лише за вашим словесному опису. Вам можуть запропонувати на вибір таку колекцію нагрівальних елементів, що ви можете просто розгубитися перед вибором. Порівняйте маркування вашого Тена і запропонованого продавцем. Вони повинні бути ідентичні.

магнієвий анод

Порада 2 . Зверніть увагу на те, щоб в комплекті з Теном був присутній магнієвий анод.

Для промивання бака водонагрівача зняв його з кріплень, перевернув отвором вгору і залив кілька літрів води в бак. Потім бак ретельно прополоскав і злив воду. Так довелося повторити ще двічі, поки не вимилися залишки накипу.

установка нового Тена

Залишивши водонагрівач в перевернутому вигляді, перейшов до встановлення нового Тена з ущільнювальною прокладкою.

Порада 3. Стежимо, щоб прокладка щільно увійшла в отвір, а нагрівальний елемент встановився без перекосу.

Потім прикрутила притискне кільце, вставив датчики термостата і на колишнє місце прикрутив термостат. Під'єднав до Тену дроти.

Порада 4. Намагаємося нічого не переплутати.

На патрубок холодної води накрутив запобіжний клапан з ФУМ-стрічкою. Водонагрівач повернув на колишнє місце і підключив до водопровідної системи.

Як бачите, нічого складного тут немає. Якщо електричний водонагрівач є в будинку або квартирі єдиним джерелом гарячої води, то будьте готові до того, що вам доведеться ще не раз виконувати заміну Тенів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!