Цікаво знати

Лише за минулий тиждень на території Львівської міської ради зафіксували 31 пожежу в екосистемах

Попри застереження, у місті продовжують спалювати суху рослинність. Лише за минулий тиждень зафіксували 31 пожежу в екосистемах, а загалом від початку року – 64 пожежі. Львівська міська рада вкотре застерігає не випалювати рослинність, бо це шкідливо, неекологічно і незаконно!

Так, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.

Львівська міська рада вкотре закликає мешканців не випалювати суху траву, листя чи інші рослинні залишки! Адже кожен такий підпал – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини! Адже до складу такого диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, що є особливо небезпечними для тих, хто має серцеві та алергічні захворювання і проблеми з дихальними шляхами.

«Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити масову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу, а часом і житлові будівлі. Особливо вони небезпечні у вітряні дні, коли вогонь швидко поширюється.

Вогонь знищує не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, гинуть тварини, які живуть у сухій траві чи на поверхні ґрунту – вони можуть задихнутися чи згоріти живцем», – наголошує керівник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Іваніцький.

Окрім пожеж сухої рослинності, часто трапляються і пожежі на торфовищах, які важко піддаються гасінню, а тому завдають не лише значних екологічних, а й економічних збитків. Адже це вимагає додаткового залучення людських ресурсів і спеціальної техніки.

Мешканців міста вкотре просять не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я і не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати на «102», коли бачать спалювання рослинності.

Голос Сокальщини на GoogleNews