Цікаво знати

Між Львовом і Перемишлем запустять щоденний потяг

Уже навесні наступного року Львів і прикордонне польське місто Перемишль може з’єднати регулярне залізничне сполучення – повідомляє .

До 2007 року на цьому відрізку вже курсував щоденний пасажирський поїзд Чернівці-Перемишль. Однак через сигаретних контрабандистів, які перетворили поїзд на засіб доставки тютюнових виробів до Польщі, у 2007 році поїзд скасували. В історії залізничних перевезень між Львом і Перемишлем був ще один денний поїзд, який припинив курсувати у жовтні 2007 року, через два місяці після запуску.

Фото вокзалу в Перемишлі – Zaxid.net

З цього часу з Львова у напрямку Заходу залишився лише один поїзд сполученням Львів-Вроцлав  «Львівський експрес», який курсує щодня і складається всього лиш із двох вагонів.

З 13 грудня один з вагонів цього поїзда буде прямувати до Варшави. Та ці вагони навіть близько не покривають потреби у пасажирському сполученні між Україною та Польщею. Зрештою і ціна квитка у 1553 грн зі Львова до Вроцлава робить залізницю неконкурентоспроможною порівняно із удвічі дешевшими автобусними перевезеннями. То ж не дивно, що саме автобуси стали єдиною альтернативою у цій ситуації.

Графік нового поїзда має бути пристосований для пересадок на інші поїзди, які їдуть углиб України та Польщі

Вчора, 2 листопада, «» повідомило про запуск нового денного поїзда сполученням Львів-Перемишль. Згідно із інформацією, спершу запуск планувався на грудень цього року, коли у Польщі буде введено новий графік руху поїздів на залізниці. Однак згодом дату перенесли на березень наступного року.

У головному офісі PKP Intersity ZAXID.NET підтвердили інформацію про наміри «Львівської залізниці» запустити поїзд зі Львова до Перемишля, але точної дати також не назвали.

«Нове сполучення Перемишль-Львів – це результат співпраці польської і української залізниці. Ми передбачали, що поїзд почне працювати разом із новим графіком руху. Але, оскільки українська сторона заявила про зауваження, то далі триває робота над угодою. Розраховуємо, що новий поїзд міг би вирушити навесні наступного року», – йдеться у письмовій відповіді прес-служби PKP Intersity.

«Радіо Жешів» натомість володіє ширшою інформацією з цього приводу. Зокрема повідомляється про те, що польські залізничники вже почали ремонт широкої колії на відтинку від кордону до Перемишля – близько 10 км залізничного полотна.

«Поїзд Львів-Перемишль має мати категорію міжнародного швидкого поїзда. Години приїзду і від’їзду повинні уможливити пересадку на інші поїзди, які їдуть углиб Польщі та України», – йдеться у публікації.

Планується, що на цьому маршруті будуть курсувати рейкові автобуси Pesa 630M польського виробництва. Свого часу «Укрзалізниця» придбала 11 таких автобусів для приміських перевезень. Один із цих автобусів у 2009 році навіть курсував Львовом як міська електричка. Однак швидко припинив свою роботу через відсутність пасажирів.

Рейковий автобус Pesa 630M

Рейковий автобус Pesa 630M

Такий рейковий автобус має 93 сидячі місця, оснащений двома кабінами машиніста. Дизельний двигун розвиває швидкість до 120 км/год. Майже 100 км дороги до Перемишля такий рейковий автобус міг би здолати за півтори години.

У прес-центрі «Львівської залізниці» ZAXID.NET повідомили, що переговори із польськими колегами справді ведуться. Однак зазначають, що такі перевезення повинні бути передусім рентабельними.

«Львівська залізниця» зі свого боку зацікавлена впровадити таке сполучення і ми співпрацюємо з польськими колегами, аби узгодити усі технічні та організаційні моменти. Найважливішим показником, безперечно, має бути попит з боку пасажирів на такий маршрут, адже ми не можемо організовувати нерентабельні чи збиткові перевезення», – наголошують залізничники.

«Якщо говорити про використання для такого рейсу польських рейкових автобусів, то це можливо, адже в розпорядженні Львівської залізниці є кілька таких машин. Ми продовжуємо роботу і тісно контактуємо у цьому питанні з польською стороною. Сподіваємося, уже найближчим часом буде прийнято рішення про технічну та економічну можливості організації такого сполучення», – йдеться у відповіді «Львівської залізниці».

Голос Сокальщини на GoogleNews