Здатність лісів – виділяти кисень та поглинати вуглекислий газ, здатність боліт – очищати і примножувати воду, морських та інших природних територій – позитивно впливати на клімат, врожайність і здоров’я людини – це і є екосистемні послуги.
11 лютого 2022 року у режимі відеоконференції відбувся круглий стіл на тему «Шляхи розвитку державної політики щодо збереження та оцінки екосистемних послуг в Україні», який організувало Міндовкілля.
У рамках круглого столу презентували проєкт концепції державної політики у цій сфері та обговорили наступні питання:
• напрацювання щодо економічної оцінки (монетизації) екосистемних послуг,
• варіанти інвентаризації екосистемних послуг на регіональному і локальному рівнях,
• шляхи вирішення питання щодо врахування екосистемних послуг у програмах і планах, проєктах господарської діяльності,
• бачення учасників круглого столу щодо розвитку нормативно-правової, інституційної і технічної бази для розв’язання зазначених питань.
Міндовкілля зацікавлене в розвитку державної політики щодо оцінки і збереження екосистемних послуг, тому запрошує фахівців, громадських діячів та органи влади до співпраці.
Заступник Міністра Роман Шахматенко під час круглого столу також зазначив, що вже зараз необхідно розпочати роботу з розробки нормативно-правових документів: «Ми хочемо зібрати пропозиції від усіх зацікавлених сторін та врахувати їх під час розробки концепції державної політики та проєкту закону, а також, за потреби, організувати консультації у робочих групах».
Презентації круглого столу можна завантажити за посиланнями:
- Поняття екосистемних послуг у міжнародних договорах України (https://cutt.ly/JPusL0B)
- Концептуальні засади державної політики і законодавства про екосистемні послуги (https://cutt.ly/wPusMIe )
Пропозиції щодо формування державної політики у сфері збереження та відновлення екосистемних послуг, просимо надсилати до 1 березня 2022 року на е-мейл: dobr@mepr.gov.ua