Цікаво знати

Молоді громадяни, яким зараз 30-35 років, можуть залишитися в майбутньому без пенсій.

Без пенсійного забезпечення взагалі в майбутньому можуть залишитися десятки мільйонів молодих громадян України – ті, кому зараз від 30 до 35 років. У Верховній Раді зареєстровано 2 законопроекти про накопичувальні рахунки українців – №№ 4408 і 2683. Обидва вони, при нерозумному використанні, призведуть до сумних наслідків.

Законопроект № 4408 містить 2 списки важких професій. Один список – це особливо важкі умови праці, другий – просто важкі умови. У списки входять шахтарі, гірники, металурги, робочі хімічних підприємств – всього таких професій кілька сотень. Нинішнім ветеранам таких виробництв платять підвищені пенсії з Пенсійного фонду. Але уряд за те, щоб перекласти ці доплати на роботодавців.

Роботодавець повинен буде платити за кожне нинішнє робоче місце зі шкідливими та важкими умовами праці підвищений відсоток ЄСВ (єдиного соцвнеску): + 15% по робочому місцю зі шкідливими умовами й + 7% по робочому місцю з важкими умовами. У підсумку по робочих місцях зі шкідливими умовами ставка ЄСВ становитиме 37%, по робочих місцях з важкими умовами – 29%.

Багато експертів згодні з тим, що більшість українських підприємств такого навантаження не витримають і будь-якими способами позбавлятимуться співробітників, які вирішили їхнім коштом створити собі накопичувальний пенсійний рахунок.

Приватні фонди можуть збанкрутувати

Перша частина законопроекту № 2683, як і попереднього, перекладає тягар накопичення пенсій співробітника на роботодавця. Відрахування роботодавців зростатимуть в геометричній прогресії в залежності від бажань співробітників. Мінімум – 1% від заробітку працівника, плюс 2% до єдиного соцвнеску з роботодавця, всього 3%. Якщо працівник вибирає розмір відрахувань на особистий накопичувальний рахунок 2% від заробітку, то підприємство зобов’язане платити додатково 3%. Якщо 3%, то роботодавець зобов’язаний платити 4%. Якщо 4% і більше, то компанія заплатить 5%.

Але набагато небезпечніші приватні пенсійні фонди, в яких депутати пропонують зберігати пенсійні відрахування. Ці фонди практично ніхто не зможе контролювати, й держава не відповідає за наслідки використання ними грошей сучасних молодих людей. У разі банкрутства фондів або елементарного розкрадання коштів, до старості сучасні молоді українці залишаються без гроша.

Що кажуть за кордоном

Міжнародний досвід не показав ефективності накопичувальної системи пенсійного забезпечення через приватні фонди. У країнах Східної Європи вона припинила існування незабаром після спроб впровадження. Вигоду отримав лише окремий фінансовий сектор, який і лобіював ці реформи.

МОП (Міжнародна організація праці), яка займається проблемами підвищення соціальних стандартів по всьому світу, послідовно виступає проти введення другого рівня пенсійного забезпечення в Україні.

Перший діловий

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.