Цікаво знати

Монтаж зовнішнього блоку кондиціонера

Установка кондиціонера на висоті – самий трудомісткий етап монтажу кондиціонуючого обладнання на висоті. Зовнішній блок зазвичай розміщується на фасаді будівлі за допомогою досвідчених промислових альпіністів. Тільки це буде гарантією, що він надійно закріплений і змонтований з урахуванням всіх нормативів. У деяких випадках допускається установка спліт-систем на даху або на землі з використанням спеціальної підставки.

Особливості установки зовнішнього блоку на фасаді

Якщо зовнішній блок розміщується на стіні, то для його фіксації застосовуються Г-образні кронштейни. Вони закріплюються анкерами, які підбираються залежно від матеріалу, з якого зроблена стіна. Головне, щоб кріплення витримало навантаження, оскільки блок має значну вагу. Не варто використовувати дешеві кріплення, вони можуть з часом деформуватися, що призведе до зниження їх міцності.

Якщо фасад додатково утеплений, то кронштейн повинен бути подовженим, щоб його вистачило для надійної фіксації. У деяких випадках раціонально використовувати наскрізні шпильки. Це оптимальний варіант для стін в півцеглини. Важливо передбачити простір між фасадом і задньою частиною блоку. Залишають як мінімум 15-25 см в залежності від потужності спліт-системи.

Зверху зовнішній блок кондиціонера повинен бути захищений козирком з металу. Це допоможе захистити його від падіння бурульок, пластів снігу з покрівлі і атмосферних опадів. Вартість виготовлення та монтажу такого козирка мінімальна, але багато хто все одно вирішують заощадити і обходяться без нього. Ми так робити категорично не рекомендуємо.

Якщо монтаж кондиціонера на фасаді заборонений керуючою компанією, то є кілька варіантів виходу з такої ситуації:

  • Облаштування технічного балкона. Він може мати різні розміри, наприклад, бути загальним відразу для декількох квартир. Часто під технічний балкон виділяють простір на фасаді, яке знаходиться навпроти сходових майданчиків в під’їзді.
  • Установка на балконі. Тут потрібно брати до уваги вимоги нормативів. Виділяється певна ділянка балкона його захищають і після виконання робіт зашивають декоративними панелями.
  • Використання металевої кошика або боксу. Такі конструкції виготовляються зі сталі, тому вони міцні, довговічні і естетично привабливі. Для фіксації боксу використовуються міцні планки і анкери.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.