Цікаво знати

На що звернути увагу при виборі LCD-телевізора

Перше питання – яку діагональ вибрати. Це буде залежати від відстані, з якої ви зазвичай дивитеся телевізор, простіше кажучи, відстані від стіни до спинки дивана. Раніше, за часів ЕПТ-телевізорів, вважалося оптимальним відстань перегляду, рівне п’яти діагоналям екрана. Зараз, з приходом телевізорів високого дозволу, цей показник істотно знизився. Не вдаючись у складні розрахунки, що враховують зв’язку кутів зору, дозволів і розмірів екрану, можна прийняти, що для телевізорів FullHD відстань перегляду рівне 2-3 діагоналям є цілком прийнятним. При розрахунку не забудьте перевести дюйми в сантиметри, 1 дюйм приблизно дорівнює 2,54 см.

Припустимо, що всі обчислення проведені, і ви зупинилися на діагоналі 42 дюйми. Слід зазначити, що ця один з найпопулярніших у покупців розмірів. У цьому випадку ви отримуєте достатньо велику панель за відносно доступну ціну. Наступна важлива характеристика телевізора – це дозвіл екрана. Для 42-дюймових матриць вже стало стандартним дозвіл 1080p (FullHD), але у продажу ще зустрічаються застарілі моделі з меншим дозволом. На останні можна звернути увагу, якщо ви сильно обмежені в коштах, а також якщо ви будете дивитися телевізор з досить великої відстані, тоді різниця в дозволі буде неможливо розрізнити. Для прикладу, інтернет-магазин AVA запропонує вам широкий вибір телевізорів різної цінової категорії. Більш детальніше щодо цін ви можете ознайомитися на сторінці магазину http://ava.ua/category/19/76/  – серед великого списку пропозицій ви можете відфільтрувати саме ті характеристики телевізора, які вас цікавлять.

Є ще два важливих параметри, безпосередньо пов’язаних з якістю картинки на екрані. Це частота оновлення (розгортка) і час відгуку пікселя. Чим вище частота, тим плавнів і реалістичніше виглядає рух на екрані. Для РК-телевізора 42 дюймів слід вибирати модель з розгорткою не менше 100 Гц. Час відгуку пікселя також пов’язане з відображенням руху. Тут головне правило – чим менше, тим краще. Якщо ви не хочете, щоб летить футбольний м’яч нагадував комету з довгим хвостом, що не вибирайте моделі з часом відгуку більше 6 – 7 мс.

Наявність LED-підсвічування матриці також стало стандартом для більшості сучасних телевізорів. Основні переваги – краща передача кольору, менша товщина і менше споживання енергії телевізором.

Є ще дві функції, реалізовані на 42-дюймових телевізорах, на яких слід зупинитися – це 3D і SmartTV. Вони суттєво впливають на ціну, тому, купуючи телевізор, слід задуматися, наскільки вони важливі для вас. Так, для повноцінного перегляду 3D-контента необхідний відповідний джерело якісного 3D-сигналу – плеєр, розширювач і т.д. Якщо ви плануєте ними користуватися, то варто придивитися до телевізорів з підтримкою цієї функції. Останнім часом все частіше стала зустрічатися можливість конвертації звичайного зображення в 3D. Цей режим можна назвати псевдо-3D.

Функція SmartTV дозволяє телевізору підключатися до Інтернету без участі комп’ютера і входити на передвстановлені популярні інтернет-ресурси, використовуючи пульт дистанційного керування телевізора. Це не завжди зручно, особливо коли доводиться вводити інформацію на екранній клавіатурі з телевізійного пульта. Тому добре подумайте, чи потрібна вам ця новомодна опція? Чи не краще буде, підключивши комп’ютер безпосередньо до телевізора, отримати на екрані повноцінний Інтернет, керуючи з улюбленого дивана за допомогою бездротової миші ?!

Раз вже ми дійшли до підключення додаткових пристроїв до телевізора, поговоримо про наявність потрібних роз’ємів. 42-дюймовий телевізор цілком підходить для використання в системі домашнього кінотеатру. Крім того, телевізор такого розміру не слід використовувати без джерела високоякісного сигналу – супутникового ресивера або приставки IPTV. Також часто виникає необхідність використання його в якості монітора. Для всього цього сьогодні використовуються комутація через роз’єми HDMI. Краще, щоб їх було не менше трьох. Також не завадить роз’єм USB, що дасть можливість переглядати фото та відео безпосередньо з флешки, без участі комп’ютера. Ще один важливий вихід, який, на жаль, іноді відсутній – це вихід на навушники. Перевірте його наявність, особливо якщо ви любите дивитися телевізор вночі, коли інші члени сім’ї вже відпочивають.

Ну ось, мабуть, і всі основні моменти, на які слід звертати увагу при покупці 42-дюймового телевізора. Крім них у кожної людини можуть бути особисті вподобання і потреби. Для цього в Інтернеті існують ресурси для вибору побутової техніки за параметрами. Тут можна ввести всі критичні для вас функції і параметри телевізора, а потім оптимізувати їх, підбираючи той чи інший параметр і дивлячись, як він впливає на інші, а також на ціну. Єдина порада – занадто не захоплюйтеся новими опціями, які часто призводять тільки до подорожчання покупки. Основне призначення телевізора – відтворювати якісну красиву картинку, саме це і повинно стати визначальним при виборі.

І ще одне зауваження. Ніколи не зупиняйте свій вибір на якійсь одній моделі. Отримавши результати фільтра, відсортуйте їх, наприклад, за зростанням ціни, потім виключіть моделі, які ви точно не хочете, і виберіть 3 – 5 підходящих моделей, бажано різних виробників.

Тепер саме час сходити в магазин і подивитися на ці моделі «наяву». Моделі з однаковими характеристиками, але різних виробників показують по-різному! Це викликано різними колірними характеристиками дисплеїв. Та й переваги у людей різняться. Хтось хоче, щоб кольори були максимально наближені до реальних, а хтось віддає перевагу яскраві кольори, що роблять світ красивішим!

Таким чином, витративши небагато часу на підготовку до покупки, ви виберете відповідний саме вам телевізор, який буде відмінно працювати не один рік!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.