Головна / Цікаво знати / На Львівщині стрімко зросла кількість загиблих внаслідок пожеж

На Львівщині стрімко зросла кількість загиблих внаслідок пожеж

З початку 2013 року на території України виникло 36026 пожеж, внаслідок яких загинуло 1379 осіб. Найбільше людей у пожежах загинуло в Донецькій (153 особи), Дніпропетровській (118), Луганській (92) та Харківській (79) областях.

Збільшення кількості загиблих зафіксовано у Хмельницькій, Чернігівській, Дніпропетровській областях на 4 особи, Черкаській – на 1 особу.

Найвищий показник загибелі людей на 100 тис. населення у Чернігівській (6), Житомирській (5), Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській та Сумській (по 4) областях.

Щодоби негативна тенденція зі збільшення кількості загиблих на пожежах продовжується. Більшість людей гине на початковій стадії розвитку пожежі до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів внаслідок отруєння чадним газом і продуктами горіння.

Найбільша кількість пожеж (80%) виникла у житловому секторі, де заходи пожежної безпеки забезпечуються громадянами – власниками будинків і квартир. Основними причинами виникнення пожеж із року в рік залишаються необережне поводження з
вогнем, порушення правил експлуатації електрообладнання та пічного опалення.

Проведеним аналізом встановлено, що значно помолодшав вік осіб, яки загинули.
З загальної кількості загиблих близько 50% становлять особи віком від 25 до 60 років. Найбільш поширеними причинами загибелі людей є необережне поводження з вогнем та необережність при курінні, яке супроводжувалось алкогольним сп'янінням загиблих. Слід відмітити і те, що 80% загиблих – це особи малозабезпечені, безробітні, а частково – без постійного місця проживання. Внаслідок пожеж найчастіше гинули пенсіонери – 5 осіб, що складає 50% від усіх загиблих. Більша кількість загиблих внаслідок пожеж – це чоловіки, 7 осіб (70,0%), і лише 3 особи (30,0%) з числа загиблих – жінки. Це співвідношення майже не змінюється протягом останніх 5 років.

Пам'ятайте, що використання електричних обігрівачів зумовлює велике навантаження для електромережі. Тож, перш ніж їх вмикати, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів. Не варто користуватися саморобними електрообігрівачами, адже ймовірність настання через них пожежі є дуже високою.

Перш ніж розпочати опалювання приміщення піччю – на газі або дровах – перевірте, чи не з'явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу та згодом оглянувши її ззовні – у місцях тріщин буде добре видно сліди кіптяви. Виявлені тріщини необхідно негайно усунути. Вчасно очищуйте печі й каміни від попелу, а димоходи – від сажі. Особливо обережними треба бути власникам будинків із дерев'яним перекриттям. Перед кожним розпалюванням печі або газової колонки перевірте чи є в системі тяга. В разі її відсутності зверніться по допомогу до фахівця.

Не захаращуйте запічки домашнім шматтям, папером чи іншими речами, що можуть зайнятися. Пам'ятайте, що меблі, килими тощо мають розташовуватися на безпечній відстані від опалювальних печей. Ніколи не залишайте газові печі та електрообігрівачі увімкненими на ніч.

Радимо утримувати в порядку господарські споруди, підвали та горища. Не захаращуйте їх! Не зберігайте у таких місцях (особливо, якщо при їхньому будівництві використано дерев'яні конструкції) легкозаймистих речовин. Тримайте горища та підвали під замком – це вбереже Вас від непрошених гостей, необачність яких може спричинити пожежу.

Олег БОРИС,

провідний інспектор Сокальського
РС ГУ ДСНС України у Львівській області.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!