Цікаво знати

На руїнах колишньої харчосмакової фабрики відбулися навчання патріотичної молоді

13-14 грудня в Сокалі на руїнах колишньої харчосмакової фабрики відбулися навчання патріотичної молоді, які провели активісти Всеукраїнської громадської організації «Сокіл», за підтримки Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Мета цього заходу, як зазначив голова Львівської обласної ГО «Сокіл», свободівець Богдан Федун, навчити юнаків та дівчат основ володіння зброєю, елементів ведення бою та самозахисту.

У вишколі взяли участь 21 юнак та четверо дівчат, а це значно більше, ніж попереднього разу. Наймолодшими учасниками були четвертокласники Василь Товарянський та Роман Горбай.

На руїнах колишньої харчосмакової фабрики, які схожі на місце бойових дій, стоять приміщення без вікон і дверей, досвідчені бійці АТО зі спецбатальйону «Січ», які перебувають вдома на ротації, навчали юнаків та юначок тактичних прийомів ведення вогню, тактики нападу та захисту, інших військових хитрощів, поділилися своїм неоціненним досвідом, розповіли про реалії військових дій. Сокальсько-Червоноградський об’єднаний військовий комісаріат надав для вишколу навчальну зброю. Депутат міської ради, свободівець Юрій Товарянський, який віднедавна перебуває на контрактній службі в резерві та є завкомвзводу роти охорони Сокальсько-Червоноградського об’єднаного військового комісаріату, ознайомив їх з правилами поводження зі зброєю, навчав розбирати та збирати автомат, пістолет та кулемет. Юнаки та дівчата невдовзі самотужки розбирали автомат та пістолет. Ю. Товарянський наголосив, що молоде покоління українців має бути готовим до захисту своєї країни, навіть, якщо це потрібно, і зi зброєю в руках. Мета військкомату навчити цивільне населення володіти зброєю, щоб кожен міг дати відсіч ворогові. «Такі вишколи проводимо не вперше. Розуміємо важливість військових навчань для молоді у цей непростий час. Після вишколу хлопці відчувають себе впевненими і готовими боронити Україну від будьяких окупантів», – зазначив він.

Окрім військової справи, учасники тренування мали змогу дізнатися, як надавати домедичну допомогу в польових умовах, використовуючи різноманітні сучасні засоби. Особливістю цього навчання було те, що духовний вишкіл проводив отець Василь Партика, який подякував хлопцям і дівчатам за активність, великий патріотизм та готовність захищати рідну землю, бо, на його думку, значно корисніше взяти участь у вишколі, подбати про свій фізичний розвиток, ніж сидіти за комп’ютером чи телевізором. Отець Василь наголосив на тому, що лише з Богом у серці ми переможемо всіх ворогів. За цікавим видовищем мали змогу поспостерігати й місцеві мешканці, які проживають неподалік. Вони подякували організаторам за те, що роблять добру справу і навчають юнаків.

Однак найцікавіше було хлопцям та дівчатам, які навчалися військової справи, спілкуватися з бійцями, які повернулися зі зони АТО. Опісля усі посмакували смачним обідом, приготованим на вогнищі.

Вищезгадані громадські організації та військкомат проводитимуть такі військові вишколи й надалі. Вони, на їхню думку, сприятимуть освоєнню військових навиків молоді і допоможуть їм у разі необхідності. На жаль, багато молодих людей, яких було мобілізовано до війська та відправлено в зону бойових дій, подекуди навіть не тримали в руках зброї, а тепер їм доводиться з неї стріляти. 

Сокальська міська рада далі сприятиме проведенню таких патріотичних заходів. Вона дозволила проводити військово-патріотичні вишколи на території міста.

«На жаль, актуальність таких занять не зникає, бо ж ніхто не знає, як розвиватимуться події в нашій країні далі. Тому вишколи проводитимуться і надалі, аби бути готовими завжди стати на захист рідної землі», – підсумував свободівець Богдан Федун. 

Юлія ДОВГАЙЧУК.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.