Цікаво знати

На Сокальщині – шість мільйонерів

На брифінгу для районних ЗМІ в. о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Михайло Шайнер (на фото) підсумував кампанію декларування майнового стану і доходів громадян, отриманих у 2014 році.

Зокрема, він зазначив, що станом на 15 травня 851 особа, зокрема 580 жителів Сокальського району та 271 – Радехівського, подали до Сокальської ОДПІ декларації про майновий стан і доходи. З них зобов’язані були подати декларації 459 громадян. Також 392 особи задекларували доходи та витрати, щоб скористатися правом на податкову знижку. Загальна сума задекларованого доходу склала 84,1 млн. грн. У порівнянні з минулим роком на Сокальщині побільшало мільйонерів на 4 особи та на одного мільйонера стало більше на Радехівщині. Тож у Сокальському районі нині є 6 мільйонерів та 2 у Радехівському. Сума задекларованого ними доходу становить 37,9 млн. грн. Найбільше громадянами отримано доходів у вигляді спадщини – 13,4 млн. грн.; від оренди власного рухомого та нерухомого майна, які заробили торік майже 250 тис. грн., що, відобразили в деклараціях 20 громадян, 6 громадян задекларували іноземні доходи в сумі 6,7 млн. грн.; 16 декларантів повідомили про продаж власного рухомого майна на суму понад 631 тис. грн., а 57 – про продаж нерухомого майна на суму 1,5 млн. грн. 8 осіб задекларували інвестиційний прибуток на суму 149,7 тис. грн. Ще 6 нерезидентів подали декларації про майновий стан і доходи на суму 5,3 млн. гривень, 7 громадян задекларували доходи в сумі 87,3 тис. грн. від продажу сільськогосподарської продукції, двоє задекларували майже 280 тис. грн. виграшів. 

Михайло Шайнер зауважив, що в порівнянні з 2014 роком, збільшились на 5,7 млн. грн. задекларовані суми іноземних доходів громадян та на 2,2 млн. грн. доходів нерезидентів. Декларантами самостійно нараховані податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі понад 2,1 млн. грн., які підлягають сплаті до бюджету в термін до 1 серпня цього року. На сьогодні громадянами сплачено до бюджету майже 816 тис. грн. податку, або 38,5 відсотка від усіх належних до сплати сум. 

Якщо ж порівнювати минулорічну кампанію декларування з цьогорічною, то в 2014 році кількість поданих до податкової інспекції декларацій зменшилась. Це пов’язано з тим, що торік 710 мешканців Сокальського району задекларували доходи, отримані від оренди земельних ділянок, з яких податок на доходи фізичних осіб був утриманий та перерахований до бюджету податковими агентами. Також минулого року 269 громадян подали декларації про отриману в 2013 році спадщину від членів сім’ї першого ступеня споріднення. Тобто у 2014 році до податкової прозвітувалися майже тисяча громадян, для яких подання декларацій про майновий стан і доходи було не обов’язковим. Хоча сума задекларованого громадянами доходу у порівнянні з минулим роком зменшилась на 42,6 млн.грн., проте сума податку, яка надійде цьогоріч до бюджету, збільшились на 1,2 млн. гривень. 

Михайло Шайнер підкреслив, що кампанія декларування скерована не лише на наповнення бюджету. Головна її мета – виконання положень Податкового кодексу України. Саме тому, 392 сокальчанам та радехівчанам, які станом на 15 травня подали декларації про майновий стан і доходи на податкову знижку, з бюджету повернуть майже 401 тис. грн. Насамперед, це пов’язано зі сплатою громадянами в 2014ому коштів за навчання, страхових платежів та відсотків за іпотечними кредитами. Наразі 231 декларант вже отримав з бюджету 236 тис. гривень. А всі ті, хто ще не скористався правом на податкову знижку, можуть зробити це до 31 грудня 2015 року. 

На завершення в. о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відзначив позитивні тенденції звітування громадян до контролюючих органів. Зокрема відзначив, що цьогоріч 7 громадян подали до податкової інспекції декларації про майновий стан і доходи засобами телекомунікаційного зв’язку з використанням ключів електронного цифрового підпису, натомість минулого року таких осіб було п’ять.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.