Цікаво знати

Надходження і навчання українських студентів в Польщі

Популярність європейської освіти з кожним роком зростає. Частково це пов’язано з високою якістю освіти, частково – з європейським дипломом, який відкриває багато дверей, в тому числі і для українців. Через хорошої якості навчання, доступної ціни багато абітурієнтів обирають для надходження Польщу. На цьому сайті ви зможете прочитати більше інформації про навчання українських студентів в Польщі. До того ж, ви завжди можете звернутися до співробітників проекту Моя Едукація, якщо у вас виникнуть питання з приводу вступу. Абітурієнти часто не знають, куди і коли подавати документи, що потрібно подавати, як вибрати найкращий університет. На всі ці питання допоможуть відповісти співробітники проекту. А в статті ми вкажемо вас, скільки коштує навчання в Польщі, які нюанси дуже важливо враховувати під час вступу, якою мовою ви будете вчитися, де будете жити.

Вступ та навчання

Серед нюансів, які потрібно враховувати під час вступу:
• ціни на навчання;
• місце ВНЗ в університетському рейтингу;
• вибір спеціальностей;
• наявність гуртожитку при університеті;
• місто, в якому знаходиться ВНЗ;
• можливість навчатися англійською мовою.

До речі, не всі абітурієнти знають, що у них є можливість вибирати мову навчання в Польщі. У більшості університетів є спеціальності, на яких навчання проходить і на польському, і англійською мовою. Є один нюанс: ціни при навчанні англійською будуть вище, ніж при навчанні польською мовою. Враховуйте цей нюанс при вступі.

Чи реально отримати безкоштовну освіту в Польщі для українців? Так, така можливість є. По-перше, вона є у абітурієнтів, які мають карту поляка. По-друге, якщо ви стали переможцем стипендіальної програми або виграли грант, у вас буде можливість вчитися абсолютно безкоштовно.

Що стосується цін, то найвищі ціни ставлять в медичних університетах Польщі. Але не потрібно забувати, що така навчання вимагає дуже якісної підготовки, використання найсучаснішого обладнання та залучення найкращих викладачів. Більш того: у медиків в Європі дуже висока зарплата, тому багато хто прагне отримати саме медичну освіту. Також потрібно відзначити, що в основному в державних університетах ціни на 0,5-1 тис. Євро вище, ніж у приватних ВНЗ. Але ціна буде залежати також і від форми навчання, і від спеціальності.

Є ще один нюанс. Навіть якщо ви отримали ступінь бакалавра в своїй країні, то далі можете продовжити навчання в Європі. Дійсно, магістратура в Польщі для українців – це реальний шанс отримати європейський диплом і надалі знайти хорошу роботу.

Проживання та харчування студентів в Польщі

При виборі університету відразу уточнюйте, чи є при ньому гуртожитку. Студентам вигідніше і зручніше жити в гуртожитках, ніж знімати квартиру, адже гуртожитки перебувають в студентських містечках, і до навчальних корпусів в основному – рукою подати.

Що стосується харчування, то при університетах є столові, де під час навчання в Польщі можна смачно поїсти. Також студенти готують самі, ціни на продукти в Польщі невисокі – практично такі ж, як і у нас.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.