Цікаво знати

Знайшовши вибухонебезпечний предмет, не чіпайте його!

Минуло 68 років, як відгриміли останні бої Великої Вітчизняної війни. Але й досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори: бомби, міни, гранати, патрони.

Під час земляних робіт будьте пильними та обачними, адже вибухонебезпечні предмети можуть бути всюди – на полях та городах, у лісах і парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Особливо стежте за дітьми, застережіть їх про небезпеку, яка криється у звичайному, на перший погляд, шматку заржавілого металу.

Знайшовши вибухонебезпечний предмет, не чіпайте його і тим більше не намагайтесь розібрати. Негайно повідомте про знахідку в найближче відділення міліції, у військкомат, органи місцевого самоврядування, а також підрозділ ДСНС за тел. 101.

Дії дорослих: позначити місце знахідки небезпечних предметів; виставити тимчасову охорону; попередити присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна – це загрожує життю; негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію, службу порятунку про знахідку; до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд, не допускати до нього інших людей, особливо дітей.

Дії дітей: визначити місце знахідки, не торкатися знахідок, сповістити про них дорослих, не розпалювати поблизу багаття, запам’ятати дорогу до того місця, поставити пам’ятну віху.
Проавильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтесь робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Андрій ГНІДЕЦЬ, провідний фахівець Сокальського РС ГУ ДСНС України У Львівській обл., ст. лейтенант служби ЦЗ.  

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.