Цікаво знати

Навчіть жити безпечно

Виряджаючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, не забувайте нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегти від злочину і самим не вчинити чогось протиправного. Отож розкажіть їм не тільки про те, як правильно переходити вулицю, а й як себе повести, коли чіплятимуться неповнолітні вимагачі, грабіжники чи хулігани. Не давайте дітям значних сум грошей, золотих виробів. Придбайте для дитини нагрудний гаманець, куди вона могла би класти кишенькові гроші. Поясніть їй, що може статися, якщо їй заманеться всім розповідати про те, що є у Вашій квартирі, а також показувати ключі від домівки товаришам чи незнайомим людям. Привчіть дитину не вихвалятися грішми і цінними речами перед іншими в школі чи на вулиці.

Дітей важко відучити від звички відчиняти двері відразу після дзвінка, не заглянувши у вічко і не запитавши, хто за дверима. Не полінуйтеся кілька разів провести інструктаж та проконтролюйте, як дитина засвоїла урок елементарної безпеки. Не показуйте дітям місця, де Ви зберігаєте гроші та інші цінності, але покладіть у відоме їм місце невелику суму, недорогі ювелірні вироби. Це знадобиться, коли злодії вимагатимуть від дитини вказати місце зберігання грошей. Певна частина грабіжників, особливо неповнолітніх, цим може задовольнитися. Подібна хитрість убереже дитину від фізичного насильства.

Завжди цікавтеся, з ким дружить Ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами. Ви обов’язково повинні насторожитися, якщо Ваші син чи донька приносять додому якісь цінні речі. Поцікавтеся, звідки вони. Міліція не може взяти на себе функцію виховання дітей, вона втручається тільки тоді, коли дитина на порозі до злочину або вже скоїла його. Злочинність серед підлітків і дітей легше попередити, ніж розкривати скоєні злочини.

Нині почастішали випадки, коли неповнолітні вимагають у своїх ровесників гроші. Якщо Ваша дитина боїться виходити з дому чи без причини прогулює уроки, це вже сигнал для тривоги. Обережно з’ясуйте причину і, коли підтвердиться, що у неї щось вимагають, погрожують їй, обов’язково звертайтеся до працівників міліції.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.