Головна / Цікаво знати / Навіщо потрібен автоматичний вимикач

Навіщо потрібен автоматичний вимикач

Навіть найпрогресивніші і революційні винаходи людства при неправильному використанні замість користі можуть принести велику шкоду. Так електричний струм безпечний лише в тому випадку, якщо знаходиться під строгим контролем. Однак існує безліч причин, здатних викликати струмові перевантаження – від випадкового замикання до перевищення допустимої потужності, внаслідок чого сила струму стрімко зростає до небезпечних значень. Надмірно високі струми викликають перегрів кабелю, який може призвести до розплавленням ізоляції, а також можуть вивести з ладу домашню електроніку, за лічені частки секунди спалюючи керуючі мікросхеми. Втім, боротися з подібною бідою навчилися вже давно. Найпростіший спосіб – це плавкі запобіжники, у яких провідник, що з’єднує контактну пару, розплавляється при занадто великій величині проходить струму, розриваючи таким способом електроланцюг. Звичайно, незважаючи на простоту і низьку вартість, запобіжники мають і цілим рядом недоліків:

  • Непридатність для повторного використання.
  • Досить великий час спрацьовування.
  • Низька надійність.
  • Автоматичний вимикач – непримітний захисник

Як правило, запобіжники найчастіше використовувалися для захисту від теплових перевантажень, коли швидкість реакції вирішального значення не має. Що ж стосується замикань, то тут ситуація зовсім інша – сила струму зростає до позамежних величин за соті частки секунди, тому і знеструмлювати електроланцюзі потрібно миттєво. Найкраще з таким завданням справляється автоматичний вимикач – компактне і зовсім непримітне на вигляд пристрій, скромно ховається під кришкою розподільного щитка. На відміну від одноразового запобіжника, автомат розрахований на багаторазове використання – відключення живлення в разі аварії відбувається за допомогою расцепителя, а після усунення проблем його знову можна включити вручну.

Для підвищення функціональності в конструкцію сучасних захисних вимикачів впроваджені відразу кілька типів расцепителей, що забезпечують багаторівневий захист. Тепловий расцепитель з біметалічною пластиною реагує на перевантаження, електромагнітний з індуктивної котушкою – на струми короткого замикання, а диференціальне реле оперативно розірве електроланцюг при витоках струму через пошкоджену ізоляцію або якщо людина під напругу потрапить.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!