Цікаво знати

Найважливіші критерії вибору автомобільних шин

Різноманітність марок і виробників автомобільних шин заводить багатьох автовласників в глухий кут. Ситуацію ускладнює незнання принципів маркування, яке іноді може привести до помилок у виборі. Але рано чи пізно це питання все одно доведеться вирішити, оскільки шини схильні до зносу, а ще вони вимагають сезонної заміни. Зробити вибір не так складно, якщо знати кілька найбільш важливих критеріїв.

Типорозмір

Дуже важливий критерій вибору шин – типорозмір. Для одного автомобіля можуть підходити автошини декількох розмірів. Їх можна знайти в інструкції виробника. Наведені в ній рекомендації щодо типорозміру можна ігнорувати, оскільки від цього залежить не тільки комфорт, але і безпеку їзди на автомобілі.

Інший варіант – подивитися типорозмір на самій покришці, яка на даний момент встановлена ​​на автомобілі. Тут залишиться тільки вибрати автошини з таким же позначенням. В цьому випадку вам знадобиться – розшифровка маркування шин. У загальному вигляді типорозмір позначається як A / B С, де:

A – позначення ширини профілю шини, мм.
B – відношення висоти профілю до ширини, в%.
C – діаметр внутрішнього посадкового кільця, в дюймах.

Умови використання автомобіля

Від умов експлуатації залежить вибір автошин по висоті профілю. Як правило, виробник в інструкції вказує кілька типорозмірів з одного шириною профілю, але різною висотою (буква B в позначенні маркування). Наприклад, 205/55 R16 і 205/60 R16. У першому випадку профіль буде висотою 112,75 мм, а в другому – 123 мм. Від цього параметра залежать:

  • максимальна швидкість;
  • ступінь керованості;
  • витрати палива;
  • комфорт при русі.

Більш висока і м’яка боковина краще гасить всі нерівності дорожнього покриття, але при швидкій їзді автомобіль гірше управляється. При жорсткому і низькому профілі машина краще проходить повороти, забезпечує хорошу керованість на високій швидкості (за рахунок збільшеної площі зчеплення з дорогою), швидко розганяється і має скорочений гальмівний шлях. Але при цьому шини погано показують себе на нерівній дорозі.

Крім висоти профілю, умови експлуатації також визначають ресурс автошин. Якщо автовласник використовує автомобіль не дуже інтенсивно, то не варто купувати покришки з великим заявленим ресурсом. В такому випадку вони не будуть використовуватися в тому режимі, для якого призначені. Для невеликого щорічного пробігу підійдуть більш дешеві моделі, а для інтенсивної експлуатації – покришки зі збільшеним ресурсом.

Сезон – один з найважливіших критеріїв

На бічній поверхні покришок крім типорозміру також можна знайти позначення сезонності. На зимові автошини наносять значок W, що означає Winter, або «сніжинку». Всесезонні колеса маркують літерами M + S, що вказує на Mud + Snow (сльота і сніг).

Літня гума не маркується ніяким особливим значком. Тут діє негласне правило – якщо буква W або піктограма сніжинки відсутня, значить шини літні.

Сезонність покришок обов’язкова до дотримання, оскільки гума для літа та зими має різну еластичність і малюнок протектора. Літні шини більш тверді з не надто яскраво вираженим протектором. Їх призначення – витримувати високі температури, не “плавлячи» на гарячому асфальті.

У зимових в складі більш м’яка гума, що не твердіючих при низьких температурах, а також глибокий протектор, буквально «порізаний» ламелями і грунтозацепами. Зимові і літні шини розроблені під конкретні умови експлуатації з урахуванням забезпечення максимальної стійкості автомобіля на дорозі.

Голос Сокальщини на GoogleNews