Цікаво знати

Не спалюй сухої трави!

У останній літній місяць всі господарі кожну погожу днину використовують, щоб прибрати і впорядкувати свої присадибні ділянки, сади та подвір’я. А найпоширеніший метод позбутися сміття та сухої рослинності – це спалити їх.

Цей небезпечний метод може призвести до великої біди, ціна якої – людське життя. Як правило, люди, які її підпалюють, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Та, насправді, наражають на небезпеку себе, сусідів і суттєво погіршують стан довкілля, адже часто це переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, особливо у спекотні літні дні. Тому локалізувати його на відкритих територіях дуже важко.

Надзвичайно небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. Також потрібно пам’ятати, що під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.

У зв’язку з цим, ми закликаємо господарів присадибних ділянок відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків, сміття. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.