Головна / Цікаво знати / Не спалюйте сухої трави!

Не спалюйте сухої трави!

Шановні жителі Сокальщини! Повідомлення про загоряння сухої трави на господарських угіддях, уздовж доріг, навіть на узбіччях практично по всій території району щороку надходять навесні, як тільки встановлюється суха тепла погода.

Потрібно усім замислитися, наскільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у цей весняний пожежонебезпечний період.

Тож звертаємося до вас з проханням: не спалюйте сухої трави на своїх земельних ділянках, особливо тих, які прилягають до лісових насаджень. Адже у результаті цих випалів ліси зазнають величезних збитків. А якщо вже виникла пожежа, не будьте байдужими, а загасіть її.

Ліс – це наше спільне багатство і ми повинні берегти його.

Для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях, як свідчить практика, – непросто. Адже швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду. Полум’я у таких випадках знищує родючий шар ґрунту, продукти горіння завдають непоправної шкоди довкіллю. Вона обчислюється не лише в гривнях. Разом з повітрям у легені вривається задушливий дим від спалюваного сміття, рослинних залишків, а разом із димом – різні токсичні, шкідливі для здоров’я хімічні сполуки.

Спалюючи рослинні залишки, більшість громадян не усвідомлюють, що чинять протизаконно. Частина 1 ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання рослинності або її залишків, опалого листя у парках, скверах, інших зелених насадженнях без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Микола ДЕМ’ЯНОВИЧ,
директор Сокальського ДЛГП «Галсільліс».

Ігор БОЧИЛЮК,
лісничий Белзького лісництва.

Іван ПЕТРАШ,
лісничий Сокальського лісництва ДП «Радехівське ЛМГ».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!