Цікаво знати

Не забудемо роки 1933-ій і 2013-ий

Учні Сокальської санаторної школи-інтернату не лише успішно лікуються та навчаються, а й беруть активну участь у різноманітних суспільно-політичних та виховних заходах. Ось і минулий тиждень в нашому навчально-лікувальному закладі був присвячений Пам’яті жертв голодомору 1932-33 рр. В кожному класі проведено виховні години на тему «Жертви Голодоморів та політичних репресій». Бібліотекар Оксана Антонюк створила яскраво ілюстровану виставку літератури «Голгофа голодної смерті».

До глибини душі схвилював вечір-реквієм, який провели учні 9-го класу під керівництвом вихователя Ганни Шклянки та класного керівника Надії Кулак. Під звуки скорботної мелодії реквієму Моцарта устами учнів промовляла правдива історія, спогади людей, що пережили жахливі події 32-33-х років, які призвели до масового винищення працьовитого українського народу – геноциду, що забрав майже 8 мільйонів людських життів.

Ми переглянули фільм «Найбільший злочин Кремля» про жорстокий сталінський геноцид.

Не забули вшанувати і річницю «Революції гідності» та Героїв Майдану, які віддали свої юні життя за те, щоб ми могли жити вільними людьми у європейській Україні. Долучившись до обласної акції «Незабудки пам’яті», ми прикріпили власноруч виготовленні квіточки незабудок до величного панно. Хвилина мовчання, молитва «Отче наш» – наша данина пам’яті жертвам голодомору та політичних репресій. Наступного дня школярі приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» та пройшли урочистою ходою вулицями міста Сокаля на траурний мітинг, присвячений цим трагічним подіям в історії українського народу.

Мертві не мають кому довіритись, тільки живим. Тому нам треба тепер так жити, щоб трагічна загибель мільйонів невинних жертв була виправдана щасливою і вільною долею українського народу.

Ілона МОЛОЧНИК, учениця 9-го класу Сокальської санаторної школи-інтернату.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.