Xiaomi частенько називають народною компанією, що випускає в світ недорогі гаджети. У неї що не смартфон, то хіт. І як то кажуть, для людей: з оптимальним співвідношенням ціни і якості, симпатичним дизайном і привабливими технічними характеристиками, за які А-бренди хочуть на порядок більше.
А ось Піднебесна звично скромна у своїх запитах. І тому багато бюджетних смартфонів «made in China» через короткий час після релізу стають популярними. Дуже популярними: прям розлітаються як гарячі пиріжки серед голодних студентів. І Xiaomi Redmi 4X – один з них (НЕ пиріжок, а хіт продажів).
Комплект поставки і аксесуари
Все просто і лаконічно. Загалом, необхідний мінімум будь-якого сучасного смартфона.
Навушників немає. Втім, це навіть плюс. До бюджетного апарату напевно доклали б простенький варіант c гнітючою якістю звуку. Це щось типу «пошкодуйте свої вуха». І дуже не хочеться платити за аксесуар, яким навряд чи будеш користуватися. А знадобляться хороші навушники – купіть такі, як вам потрібні. І чохол теж. Можна – в класичному дизайні.
Є для моделі і оригінальні аксесуари Utty B & Z Ultra Thin з якісного полікарбонату. Рубіновийа буряк, соковитий селера,
Дизайн смартфона і особливості ергономіки
Зовні смартфон – типовий представник бюджетного сімейства Xiaomi Redmi. Він має спокійний дизайн без яскравих деталей. Можна сказати, що Redmi 4X універсальний, причому в будь-який з кольорів: чорний, а золотистої або рожевою.
Задня частина пристрою виконана з металу – матеріалу, який вже знайомий багатьом бюджетникам. Не обійшлося в Redmi 4X і без пластику: зверху і знизу. Аналогічно і, наприклад, в Meizu M3S.
Redmi 4X є одним з найдоступніших апаратів Xiaomi. При цьому в ньому є метал. Його в смартфон додали за принципом «що занадто, то не здраво», тобто розбавили на тилу пластиковими вставками. І гаджет виглядає дуже пристойно, навіть дорожче, ніж є насправді.
На задній деталі з пластику відрізняються по відтінку. Це ми помітили в золотистої моделі. Але це типово для багатьох дизайнерських рішень.
Лицьову панель смартфона займає п’ятидюймовий екран, над яким видно вічко фронтальної камери. Але першою кидається в очі решітка динаміка, яка перебуває біля нього – прямо по центру. Поруч є ледь помітні датчики освітленості і наближення.
Під екраном – трійця сенсорних кнопок: «Диспетчер завдань», «Додому» і «Назад». Шкода, заощадили на підсвічуванні, але під центральною кнопкою є світлодіод. Коли приходить повідомлення, апарат блимає. Діод також світиться, коли користувач заряджає пристрій.
Розташування керуючих елементів стандартне. На правому ребрі смартфона знаходяться гойдалка регулювання гучності і кнопка включення, на лівому – комбінований лоток для SIM-карти, другий сімки або microSD’шки.
Верхній торець девайсу зайнятий 3,5-міліметровим аудіороз’ємом для навушників, інфрачервоним портом і отвором допоміжного мікрофона.