Головна / Цікаво знати / Невтомні трудівниці-шахтарочки!

Невтомні трудівниці-шахтарочки!

На вугільних підприємствах ДП "Львіввугілля" працює три з половиною тисячі жінок, які пов'язали свою долю з вугіллям. Хоча і небезпідставно вважають, що гірниче ремесло – справа виключно чоловіча, проте і на сучасному вугільному підприємстві сьогодні не можна обійтися без жінок-трудівниць.

На кожній шахті нашого держпідприємства є пункт телефонного зв'язку. Зателефонувавши на комутатор шахти "Лісова" ДП "Львіввугілля", ви почуєте впевнений голос телефоністки Ольги Манькут, що неодмінно з'єднає вас з потрібним фахівцем. А про те, щоб усе устаткування працювало на "відмінно", турбується поверхневий електрослюсар з ремонту устаткування Галина Ремізовська.

Вони перебувають в тилу вугільного фронту. Але кожна тонна твердого палива, видобута шахтою "Межирічанська" ДП "Львіввугілля", несе тепло їхніх рук і доброту сердець.  Наталія Гринчишин і Тамара Ворошик працюють на клітьовому підйомі. Ніби й непомітна професія в кожної з них, але ці чарівні жінки вважають її головною. Тому так швидко до робітниць прийшли визнання і шана. А в день жіночого свята шахтарі побажаюли їм щасливої долі і сонячної весни.

На техкомплексі шахти "Степова" злагоджено працюють в одну зміну бункерувальник Наталія Максимук, оператор пульта керування Галина Лешик, поверхневий гірник Наталія Вергун, машиніст конвеєра Іванна Катаєва, поверхневий гірник Світлана Шемберко. Попри важку працю в непростих умовах, ці жінки у доброму гуморі,  завжди знаходять слова підтримки одна для одної та є справжніми берегинями своїх родин.

– У нашій їдальні вас зустрінуть з усмішкою, а скуштувавши наших страв, ви й самі почнете усміхатися, – напівжартома-напівсерйозно говорять гірники шахти "Зарічна".

І справді,  приміщення шахтної їдальні – дуже ошатне та затишне, з кухні линуть чудові аромати, гірники із задоволенням обідають.  Завідувач Людмила Луцик згадала, скільки зусиль доклала адміністрація підприємства, щоб відновити роботу їдальні сім років тому. І з того часу дружний колектив їдальні працює з душею, забезпечуючи гірників "Зарічної" смачною гарячою їжею, адже майже усі працівниці – шахтарські дружини.

 

На фото: зліва – Галина РЕМІЗОВСЬКА і Ольга МАНЬКУТ; в центрі – Наталія ГРИНИШИН і Тамара ВОРОШИК;  вгорі – Наталія МАКСИМЧУК, Галина ЛЕШИК, Наталія ВЕРГУН, Іванна КАТАЄВА, Світлана ШЕМБЕРКО; внизу – (зліва направо) шеф-кухар Мирослава ДАЦКО, касир Галина ВАЩИШИН, кухар Ганна ТЕРЕХ та завідувач  Людмила ЛУЦИК.

Марія ЛУЦЕНКО.

Фото Тараса Ткача.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!