Головна / Цікаво знати / Невидима сила єднає два братніх народи

Невидима сила єднає два братніх народи

Вже стало доброю традицією щорічно на свято Успіння Пресвятої Богородиці на Сокальщині проводити урочисті транскордонні зустрічі "Корчмин-Стаївка". Вже одинадцятий раз на кордоні Сокальщини з Польщею, відбулися Європейські дні добросусідства-2015, які вперше проходили під гаслом "Європа дихає двома легенями". Цьогоріч вперше ці Дні добросусідства набрали більшого масштабу і проходили три дні у Польщі та Україні. Впродовж трьох днів  28, 29 і 30 серпня була насичена програма, кожен міг знайти щось для себе, відвідати родину по інший бік кордону.

Розпочалися транскордонні Дні добросусідства біля каплички і чудодійного джерела поблизу українського села Стаївка і польського Корчмина, де колись людям з'явилась Матір Божа. Це місце є благодатним, тут панує атмосфера спокою, приїхавши сюди, здається, що час зупинився: тут немає війни, не чути пострілів, не плачуть матері за убієнними воїнами. У ці важкі дні війни в Україні люди зносили молитви до неба за наших воїнів, і навіть цьогоріч Дні добросусідства віднайшли нове гасло: "Європа без кордонів – за мир".

На кордоні між Польщею і Україною зустрілися делегації з обох країн. Вже традиційно поляки прийшли на молитву з чудодійною іконою Матері Божої Корчминської, яку несли в руках польські сестри-монахині. Очолили делегацію з Польщі ініціатор і постійний опікун транскордонних зустрічей, голова Фундації духовної культури пограниччя, священик УГКЦ м. Люблін Стефан Батрух, староста Томашівського повіту Ян Ковальчик, війт гміни Ульхувек Лукаш Клембек. З української сторони делегацію очолювали отець Олексій Яворський з Белза, заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, голова Сокальської РДА Олег Кожушко, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, Корчівський сільський голова Галина Сідельник. 

За традицією, біля каплички відбувалась Свята Літургія, у якій цьогоріч взяли участь багато українців і поляків. Її відслужили четверо свящиників з України і Польщі на чолі з отцем Стефаном Батрухом. Cпівав Богослужіння хор з церкви м. Белза. Всі охочі могли приступити до Святих тайн  Сповіді і Причастя.

Цікавою і повчальною була проповідь отця Стефана Батруха: "Колись давно на цьому місці людям з'явилась Матір Божа, щоб зміцнити віру, дати надію, подарувати любов тим, хто перебував у щоденних злиднях, які були обтяжені різними переживаннями. Ось і сьогодні  нас зібрала якась невидима сила, і ми відчуваємо, що це відбувається з благословення Духа Святого, який дає силу і можливість кожному з нас покинути щоденні турботи і приїхати на це благодатне місце, помолитись, подякувати Господу. Багато з нас долають сотні кілометрів,  щоб бути цього дня разом. 

Сьогодні вшановуємо Матір Божу, яка була мужньою і витривалою, її зустріли в житті різні випробування, але невидимий голос завжди казав їй: не бійся, Господь з Тобою! Так само і ми нині, в часі війни повинні бути мужніми і витривалими, молитися до Господа, всі надії покладати на Нього.

Дехто з людей запитував: чи не краще помолитись в церкві, нащо йти заболоченою дорогою кілька кілометрів до кордону? Але те, що тут нині відбувається, це не з людської волі, це не придумав хтось один, це Божа воля, Він дав нам таку можливість, щоб ми тут зустрічалися, молилися, єдналися. Хтось, може, скаже: ми зустрічаємось уже одинадцять літ і нічого не змінилося. Але, насправді, видно великі зміни, вони не зовнішні, вони народжуються в душі і серці кожного, я це бачу і відчуваю. Ще 11 років тому рідні люди, які проживали по обидва боки кордону, боялися зустрічатися один з одним, а нині вони приходять на дні добросусідства великими родинами".

Отець Олексій Яворський з Белза закликав усіх учасників Днів добросусідства до єдності заради миру: "Вже багато років поспіль ми збираємося на ось цьому чудодійному місці, щоб ще раз поєднати те, що старалися розділити: сім'ї, родини, два братніх народи. Прикро, але є у наш час люди, які стараються кинути між людей кістку розбрату, намагаються розсварити, обмовити. Але людина планує, а Бог керує. Нині український народ переживає лихоліття, чужу захланність, запроданство, лицемірство. Проте змінилися часи і виросло нове покоління, яке не дає ні нагнути, ні зламати наш народ. Ми нині молимося отут за мир, за спокій, і віримо, що Господь почує наші молитви".

Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко та голова районної ради Ігор Дацюк зазначили, що Дні добросусідства  це свято єднання родин, народів. Цього року добросусідські відносини розширили свої кордони, святкування проводяться не лише біля каплички і джерела, а й у Белзі та у Польщі. Люди приходять на зустріч один з одним, відвідують домівки своїх батьків, дідів, прадідів, моляться на святому місці за мир і спокій. Цей захід виконує роль символу єднання та братерства, служить розвитку українсько-польської співпраці та євроінтеграції.

Голова РДА згадав про відомого корчминця, великого сина українського народу, видатного вченого-історика, академіка Всеукраїнської академії наук Матвія Яворського, який у 1937 році був розстріляний. Він написав лист-прокляття Сталіну, за що й постраждав. Його тлінні останки покояться в Карелії. 

Олег Кожушко та Ігор Дацюк подякували меценатам свята: владиці Михаїлу Колтуну, о. Стефану Батруху, о. Олексію Яворському, о. Михайлу Корицькому, Львівській залізниці, управлінню лісового та мисливського господарства у Львівській області, ДП "Львіввугілля", військовій частині Т0410, Великомостівському навчальному кінологічному центру, ДП "Облавтодор", відділенню прикордонної служби "Белз", ПАТ "Львівобленерго", фонду “Надбужжя”, членам фундації “Сокальщина”, Корчівській сільській раді, родинам Возняків, Рачинських, Приступів. Велику подяку багатьом односельчанам, підприємцям та спонсорам виголосила Корчівський сільський голова Галина Сідельник.

Після Святої Літургії відбулося освячення цілющої води в криничці, зілля, церковного дзвона, який цьогоріч придбали і встановили за кошти меценатів, а також молебень за мир і спокій в Україні. Опісля присутні переглянули культурно-мистецьке українсько-польське дійство, слухали виступи аматорів художньої самодіяльності, а також мали можливість пообідати на екопікніку.

Усі присутні молилися до Корчминської Матері Божої про заступництво для воїнів, за мир і спокій в Україні.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!