Головна / Цікаво знати / НІ ХАБАРНИЦТВУ ТА КОРУПЦІЇ

НІ ХАБАРНИЦТВУ ТА КОРУПЦІЇ

Що ж таке корупція? Як подає енциклопедія, слово корупція походить від лат. corrumpere  псувати. Це  протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

Корупція  це зло, яке потрібно викорінити із українського суспільства. Адже вона завдає не тільки матеріальних збитків державі і людині, але призводить до морального, етичного занепаду нації, зникнення стимулів до самореалізації. Адже людина, від якої вимагають гроші, яка бачить кумівство і протекціонізм, перестає боротися і робить висновок, що її праця тут, в Україні, нікому не потрібна.

Нині корупція проявляє себе всюди: і в освіті, і в медицині, і в науці, і в культурі, але найбільше вона зачіпає політику, чиновництво, які маючи певні повноваження, зловживають своїм становищем та владою.

Однак зло має бути покаране. Його можна і потрібно "виполювати" із нашого суспільства, як той бур"ян. З метою протидії хабарництву при Президентові України п"ять років тому створенено Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, в прокуратурі і судах.

Мета його діяльності  цивільний контроль за дотриманням Конституції та законів України, посадовими особами державних органів влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, прокуратурою та судами; захист прав членів громадського об"єднання; сприяння боротьбі з корупцією в установленому порядку;

За останні роки зросла кількість звернень громадян щодо протиправних дій в окремих органах місцевого самоврядування та у різних галузях нашого життя на місцях. Щоб запобігти цьому, відтепер у кожному райцентрі створено комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах. Вони поки що діятимуть на громадських засадах. Це дозволить жителям периферійних містечок, найвіддаленіших сіл за потреби звертатися до наших працівників за допомогою, а їм  оперативно перевіряти факти і вживати конкретні дієві заходи. Громадяни можуть прийти до нас в офіси, які знаходиться за адресами: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 53А, (вхід з боку крамниці "Легенда"), м. Червоноград, вул. Шевська, 1А (начальник міського відділу Ігор Терех). Наш комітет працюватиме уже з 25 жовтня з 10.00 год. до 13.00 год., крім суботи та неділі, або ж можна зателефонувати на мобільні телефони: 0506707952; 0979050583; 0672082799 або 0676728694 (м. Червоноград), чи надіслати письмове звернення.

Шановні мешканці Сокальщини! Скажіть "Ні!" хабарництву і корупції, і допоможіть боротися із цим суспільним злом, яке процвітає на наших теренах. Якщо від Вас в органах місцевого самоврядування, чи у різних установах району вимагали чи вимагають хабар або ж ви знаєте про такі факти, просимо повідомляти про це в правоохоронні органи або в Комітет. Не втрачайте віри у спроможність влади навести порядок. Не бійтеся, і ми зможемо Вам допомогти.

Тільки разом викорінимо загальне зло  корупцію. Правда мусить восторжествувати. Збудуймо нову державу, де не буде місця хабарництву та здирництву, а запанує сила Закону.

Олег ГРУШКА,
начальник Сокальського районного відділу комітету по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!