Цікаво знати

Нюанси міжнародної реєстрації торгової марки – що потрібно знати

Експортери послуг та товарів стикаються з порушеннями, що виникають в процесі використання торгової марки за кордоном. Одним з найважливіших завдань є своєчасна реєстрація ТМ, що має охоронний характер на території країни, зазначеної в документі. Реєстраційні заходи можуть проводитися за різними алгоритмами, вибір яких визначається переліком країн, куди буде експортуватися продукт, або держав, де можливі протиправні дії відносно ТМ.

Офіційна реєстрація торгової марки має територіально обмежену дію. Щоб забезпечити захист інтересів виробника за кордоном, знадобиться міжнародна реєстрація торгової марки https://astarta-law.com.ua/mizhnarodna-reestraciya-torgovoyi-marki/, що охоплює певну закордонну країну або цілий регіон (наприклад, ЄС). Щоб уникнути повторної реєстрації при виході продукту на міжнародний ринок, можна відразу скористатися альтернативним способом, пройшовши процедуру реєстрації за Мадридською системою, яка охоплює 121 країну, що увійшли до Мадридської угоди. Цей варіант кращий, оскільки:

  1. Подається одна заявка, в якій вказуються будь-які з держав з-поміж учасників Мадридського протоколу.
  2. У будь-якій з цих країн торгова марка охороняється точно так же, як і в разі «домашньої» реєстрації.
  3. Нема потреби переводити заявку на мови потрібних країн та легалізувати переклад. Використовується один з трьох офіційних мов (іспанська, французька, англійська).
  4. Мито сплачується централізовано у швейцарських франках.
  5. Після міжнародної реєстрації ТМ існує можливість простого розширення її дії в інших країнах.

Здобувач повинен представити:

  • інформацію про продукти, які є носієм торгової марки;
  • дані про державну реєстрацію ТМ в Україні;
  • список держав, в яких передбачається використовувати ТМ.

 

Специфіка міжнародної реєстрації

Якщо протягом 5 років з моменту міжнародної реєстрації національна заявка/реєстрація буде анульована, автоматично анулюється заявка/реєстрація у всіх заявлених країнах.

У разі анулювання базової заявки/реєстрації міжнародну охорону можна зберегти, перетворивши заявку в національну на території необхідних країн.

Відмова в одній із заявлених країн не впливає на процес реєстрації в інших країнах (крім держав Євросоюзу, що йдуть єдиним списком).

Допомога юристів

Фахівці юридичної компанії «Астарта» визначать оптимальний варіант процедури реєстрації ТМ https://astarta-law.com.ua/reestraciya-torgovix-marok, представлять розрахунок підсумкової вартості. Будуть підготовлені всі необхідні документи, здійснено листування з міжнародними органами. Надалі ви можете доручити нам контроль актуальності міжнародної реєстрації та підтримання її в силі на необхідний період, внесення потрібних поправок, пов’язаних зі зміною реквізитів, інформації про ліцензії та ін. Будь ласка, звертайтеся!

315596184
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.